Facebook Mavi Tik Alınabilir Mi?

Facebook mavi tik bir sayfanın onaylanmış olduğunu gösteren önemli bir simgedir. Bu simgenin yer aldığı sayfa, onaylı olduğu için kullanıcılar bu tür sayfalara daha fazla güvenirler. Bundan dolayı da birçok kişi hesabına mavi tik almak istemekte fakat bunu nasıl yapacaklarını tam olarak bilememektedir.

Facebook Mavi Tik Nedir?

Facebook Mavi Tikİnternet ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, insanların önemli bir kısmı sosyal medya platformlarını çok daha etkin olarak kullanmaya başladı. Bunlar arasında Facebook da bulunmaktadır. Dünyada yaklaşık 1 milyar kullanıcısı olan Facebook’un ülkemizdeki kullanıcı sayısı ise 40 milyondan fazladır.

Facebook’ta isteyen herkes hesap açabildiği için kötü niyetli kişiler de burada yer alır. Bundan dolayı da insanlar, burada yer alan kullanıcılara güven duyma konusunda bir takım çekincelere sahiptir. Bu durumu aşmak isteyen Facebook, kendi onayladığı hesaplara mavi tik rozeti vererek adeta bunların güvenilir olduğunu diğer kullanıcılara duyurmaktadır.

Bir hesabın mavi tik alabilmesi için belli bir kitleye sahip olması gerekiyor ki bundan dolayı isteyen herkesin bu rozeti alma imkanı yoktur.

Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır?

Facebook mavi tik almak için izlenmesi gereken belli bir prosedür vardır. Normalde gerekli olan şartlara sahip olan kullanıcılar, Facebook üzerinden bir form doldurmak suretiyle başvuru yaparlar ve bu başvuru ilgili birimler tarafından incelenerek uygun bulunursa mavi tik verilir.

Yukarıda anlatılan başvuru yöntemi maalesef ülkemizde geçerli değildir. Yabancı ülkelerden bu şekilde başvuru yapılmasına karşın bizim ülkemizde mavi tiki direkt almak mümkün değildir ve bundan dolayı da kullanıcıların farklı bir yol izlemesi gerekiyor.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagramda Bugün Aktif Ne Demek

Facebook’tan mavi tik almak isteyen kullanıcıların ülkemizdeki sosyal medya ajansları üzerinden bu işlemi yapması gerekiyor. Yani direkt olarak Facebook’a değil bu ajanslar üzerinden başvuru yapılmalıdır. Facebook ile ilişkileri üst seviyede olan Sosyopat adlı ajans bu işlem için kullanıcıları tarafından çok fazla tercih ediliyor. Gerekli şartları sağlayan kullanıcılar bu şekilde mavi tik alarak hesaplarının güvenli olduğunu diğer kullanıcılara gösterebilirler.

Facebook Mavi Tik ile Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar

Facebook, ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir platformdur. Gencinden yaşlısına varıncaya kadar hemen herkesin burada hesabı vardır ve insanlar burada paylaşım yapma ya da yapılan paylaşımları takip etme imkanı bulurlar. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte burada geçirilen zaman miktarı daha da artmıştır.

Facebook mavi tik hakkında yukarıda bilgiler verilmiş ve bu rozetin alınması için izlenmesi gereken yol anlatılmıştır. Burada insanların dikkat etmesi gereken en önemli husus, Facebook tarafından istenen şartlardır. Bu şartlar sabit olmayıp zaman zaman değişmekte ve biraz daha geliştirilmektedir. Bundan dolayı da kullanıcıların başvuru yapmadan önce sosyal medya ajansından bu şartları detaylı olarak öğrenmesi, başvurunun kabul edilmesi ve zaman kaybedilmemesi açısından son derece önemlidir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram Engeller Nasıl Görülür? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir