Hangi Saatlerde Paylaşım Yapmalıyız

Instagram sosyal ağlar arasonda en büyük platformlarından bir tanesidir. Toplam kullanıcısı 200 1 milyardan fazladır . Haliyle binlerce paylaşım arasından paylaşımlarınızın ilgi çekmesi zor bir hal alıyor. Bunun için çeşitli yöntemler ve teknikler uygulamak tamamen sizin elinizde. Ancak önemli olan sadece bunlar değil.

Her şeye dikkat etmeniz gerektiği gibi zamana da dikkat etmelisiniz. Instagramda da paylaşım yapmanın doğru bir zamanı vardır. En çok kişiye ulaşmak, en fazla etkileşimi almak için doğru zamanı seçmeniz sizin için faydalı olacaktır. Öyle ki saniyede milyonlarca fotoğraf paylaşılan bir ortamda bir adım önde olmak istiyorsanız zamanı doğru kullanmayı öğrenmelisiniz. Dünyanın değişik bölgelerinde paylaşım yapılma saatleri genel olarak değişmektedir.

Örneğin ABD’de ınstagram kullanıcıları ortalama saat 00:00-04:00 arası paylaşım yaparken ülkemizde genel olarak saat  13:00-14:00 arası paylaşım yapmayı tercih ederler. Paylaşım yaparken bu saatleri değerlendirmeniz sizin için olumlu etki yapacaktır.

Instagram kullanıcıları genel olarak birbirine benzer ve sürekli aynı şeyi paylaşmanızı sevmezler. Bu sebeple bu tarz paylaşımlardan uzak durmalısınız. Farklılık sizi daha ilgi çekici bir hale getirebilir. Bununla birlikte takipçi sayınızda ve beğeni sayınızda artma söz konusu olacaktır.

Instagram da doğru paylaşımlar için önemli bir husus olan zamanı kullanmak için sizlere ipuçlarımız olacaktır.

-Mesai Saatleri

Paylaşım yaparken mesai saatlerinize kesinlikle dikkat edin. Etkileşimin en yoğun olduğu saatler genel olarak sabah saat 08:00-09:00, öğle vakti 11:00-13:00 arası ve akşam 17:00 gibi ya da akşam 19:00-21:00 arasıdır. Öğle vakti saat 15:00-16:00 arasında paylaşım yapmaktan sakınınız. Bu saatler genel anlamda insanların en yoğun olduğu saatlerdir.

-Paylaşımlar Arasında Yok Olmayın

Eğer sizde paylaşımlarınız yoğun paylaşımlar arasında kaybolmasını istemiyorsanız doğru zamanı kullanmalısınız. Büyük markalar genellikle hafta içi paylaşım yapar. Genel olarak baktığımız zaman en yoğun paylaşım yapılan günler Pazartesi, Perşembe ve Cuma en düşük yapıldığı gün ise Pazardır. Sizde bu günlere göre ve takipçi kitlenize göre hareket etmelisiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Swarm'da Engelleme Nasıl Yapılır?

Hangi saat ve hangi gün yaptığınız paylaşımların ne kadar beğeni aldığını ölçmeniz sizin takipçilerinizin nasıl tepki verdiğinin en doğru tablosunu gösterecektir.

 

 

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram’da Önerilenler ve Aramalar Nasıl Silinir? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir