IGTV Kanalınız Nasıl Daha Etkileyici Gözükür?

Instagram platformu tarafından getirilen IGTV uygulamasını kullananlar, her zamanki gibi daha etkileyici bir kanal oluşturmak için yollar arar. IGTV uygulaması, en güncel video paylaşım ağıdır ve insanların hayatında kapladığı yer gün geçtikçe artıyor. İnsanlar bu alanda videolarını paylaşıyor ya da başkalarının paylaştığı videoları izliyor. Sosyal Medya otoriteleri IGTV uygulamasının Yotube gibi büyük rakiplerini geride bırakıyor.

IGTV kanalı uygulamasında video izlemek ya da paylaşmak oldukça kolay bir işlemdir. Ancak paylaşılan videoları izletme aşamasında kullanıcılar birçok sorunla karşılaşabiliyor. IGTV kanalı popülerliğini arttırmak için kanalı etkileyici hale getirmek gerekiyor. Birkaç basit işlem sayesinde kanalınızı etkileyici hale getirebilmeniz mümkündür.

IGTV Kanalı Temel Bileşenleri Tamamlanmalıdır

IGTV Kanalı

IGTV kanalının işlevsel hale gelmesi için temek bileşenleri doğru oluşturulmalıdır. Öncelikle kullanıcı profili amacına uygun hazırlanmalıdır. Kanalınızda yapacağınız paylaşımları en şeffaf şekilde ifade etmeli ve sosyal medya bağlantılarını aktifleştirmelisiniz. Bununla beraber hitap edeceğiniz takipçi kitlesini iyi tanımalı ve bu takipçi kitlesinin cevap vereceği paylaşımlar hazırlamalısınız. Ara ara kanalınızda ne yaptığınızı paylaşacağınız tanıtım videoları paylaşmanız kanalınızı etkileyici hale getirecektir.

İlgi Çekecek Videolar Üretilmeli

Sosyal medya ortamında ulaşılan kitleyi genişletmek tamamen IGTV kanalı aracılığıyla ilgi çekici videolar paylaşmaya bağlıdır. Videoların ilgi çekici olup olmadığını belirlemek sizin elinizde. Geçmişteki paylaşımlarınıza gelen tepkiler ve rakamlar size ilgi çekici videoyu bulduracaktır. Ayrıca sizinle aynı amaca yönelik video paylaşan hesapları da inceleyerek IGTV kanalı için ilgi çekici video oluşturabilirsiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Videolar Periyodik Yayınlanmalıdır

Bir takipçileriniz videonuzu izledikten sonra beğendiyse diğer paylaştığınız videolara da göz atmak isteyecektir. Sizi takip eden kişi paylaşım sıklığınızı ve periyodunuzu izleyecektir. Belli bir paylaşım periyodu oluşturduğunuzda takipçiniz yeni videonuzu ne zaman paylaşacağınızı az çok tahmin edebilir. Böylece elinde olmadan sizi ilgiyle takip etmeye başlayacaktır.

Bu uygulamayı televizyonlarda yayınlanan diziler gibi düşünün. Diziler izleyicilerini oynadığı saatte nasıl ekrana kitlerse, takipçileriniz de paylaşım zamanınızda sizin kanalınızı takibe almalıdır. Böylece takipçileriniz sizin kanalınıza sadık hale gelecektir.

Paylaşım Yapacağınız Konuyu Belirleyin

Periyodik bir şekilde video paylaşma işi zor olabilir. Bu işlem için biraz istikrarlı olmanız şart. Buna ek olarak da IGTV kanalı kapsamında paylaşacağınız video konularını iyi belirlemelisiniz. Bu sınırlar içinde video paylaştığınızda izleyicileriniz sizi takip etmeye başlayacaktır. Unutmayın bildiğiniz ve ilgilendiğiniz konuda video paylaşmak; bilmediğiniz ve ilginiz olmayan konuda video paylaşmaktan eğlenceli olacaktır.

Takipçilerinizle İletişim Halinde Olun

Videonuz içinde takipçilerinize seslenmekten kaçınmayın. Takipçilerinize sorular sorun ve yanıt vermelerine olanak tanıyın. İzleyicilerinizle kuracağınız iletişim sizi severek takip etmelerini sağlayacaktır. Böylece IGTV kanalı onlar için daha etkileyici bir yer olacaktır.

Mesela sonraki videoda ne yapılmasını önerdiklerini sorabilirsiniz. İnsanlar bu konuda bir istekte bulunduklarında mutlaka sonraki videonuzu da izleyecektir. Böylece takipçinizin sadakati ve samimiyeti artacaktır. Çok fazla ısrar etmeden de ara sıra izleyicilerinizden videonuzu arkadaşlarına izletmelerini isteyebilirsiniz.

IGTV Kanalı Üzerinde Etkileşim Size Kazandıracaktır

İnsanların videolarınızı değerlendirmelerine kayıtsız kalmamalısınız. Etkileşimi arttırmak için aldığınız tepkilere cevap vermeniz gerekir. Takipçilerinizi merak ettikleri konularda mutlaka aydınlatın. Değerlendirmeye yapılan dönütler her zaman IGTV kanalı için etkileşimi sağlayan durumlardır.

Rakipleri Takip Etmekten Korkmayın

IGTV kanalı etkileyici olması için özgün olması ve kimseyi taklit etmemesi ana etmendir. Özgün olmanız başka IGTV kanallarını izlemenize ve bu kanallardan çıkarımlar yapmanıza engel değildir. Başarılı rakiplerinizi izlemek her zaman başarınızı arttıracaktır. Bu kanalların başarıyı nasıl sağladıklarını görmenize ve başarılı olduğu yöntemleri kendi kanalınızda uygulamanıza yardımcı olacaktır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Takip Ettiklerim Artıyor Sorunu

Her Zaman İşbirliği Yapın

IGTV üzerinde başarı kazanan IGTV kanalı ile yaptığınız işbirliği, daha fazla takipçi kazanmanızı sağlayabilir. Diğer kanallarla yürüteceğiniz ortak paylaşımlar iki kanalın kitlesini birleştirmenizi sağlar. Bu yüzden diğer IGTV kanalları ile işbirliği yapmaktan çekinmeyin. Bu kanallara izleyici kaptırırım korkunuz olmasın. Kazanacağınız takipçi sayısı her durumda kaybedeceklerinizden fazla olacaktır.

Takipçilerin Size Ulaşmasını Sağlayın

İnsanlar size ulaşamazsa videolarınızı da izleyemez. Bu yüzden insanların IGTV kanalı üzerinden sizi bulacakları uygulamalar yapın. Videolarınıza insanların ulaşması için doğru reklam yapmanız çok önemlidir. İnsanların sizi doğru şekilde aramasını sağlamalısınız. Bunun yanında videolarınıza insanların ilgisini çekebilecek bazı ayrıntılar koyun. Bir IGTV kanalın şu vardı, diye arkadaşlarına sizi önerebilsinler.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarını Aktif Kullanın

IGTV kanalı diğer sosyal medya mecralarında tanıtılabilir. Takipçileriniz sizin videolarınızı diğer sosyal medya hesaplarında paylaşmanızda memnuniyet duyacaktır. Bu yüzden sadece IGTV uygulamasını aktif kullanmak yerine, Facebook, Whatsapp, Instagram ve Twitter gibi birçok ağı aktf olarak kullanmalısınız. IGTV kanalı içinde yayınladığınız videolar hakkında mutlaka diğer mecralardaki takipçilerinizi de bilgilendirin.

IGTV Kanalınız Üzerinden Çekilişlerde Bulunun

IGTV üzerinden paylaştığınız videolarda ya da IGTV kanalı aracılığıyla Instagram sayfanızda çekilişler yapabilirsiniz. Yapacağınız bu tarz uygulamalar, takipçilerin sizi ve diğer tüm videolarınızı takip etmesini sağlayacaktır. Ayrıca takipçileriniz çevresine de yaptığınız çekilişten bahsedecektir. Böylece IGTV kanalı daha etkileyici bir halle gelebilir.

Sosyal Projelerde Yer Alın

Instagram ve IGTV kanalı üzerinden yürütülen sosyal projelerde yer almanız insanların sizi daha da severek takip etmesine yardımcı olacaktır. Sosyal projeler üzerinde çekeceğiniz IGTV kanalı videoları kanalınızı daha etkileyici kılacaktır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram Giriş Yapamıyorum Nedenleri Çözümleri hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir