Instagram Engeller Nasıl Görülür?

Instagram ve birçok uygulama, kullanıcıların rahat etmesi için engelleme özelliğini kullanır. Fakat Instagram engeller bölümünün nasıl görüleceğini pek çok kullanıcı bilmediğinden dolayı merak eder. Bu bölümden kişiler engelledikleri kişilerin listesini rahatlıkla görebilir.

Instagram Engelleme Özelliği Hakkında

Instagram kullanıcıları, zamanlarının ciddi bir bölümünü burada geçirirler. Uygulamanın sağladığı özellikler, yapılan paylaşımlar ve benzer unsurlardan dolayı insanlar buradan fazlasıyla keyif alırlar. Fakat bazen istenmeyen durumlar da ortaya çıkabiliyor. Bu durumların başında, bir kullanıcı tarafından rahatsız edilmek geliyor.

Bu tür rahatsızlık veren kullanıcılardan kurtulmak için ise izlenmesi gereken çok basit bir yol vardır. Kullanıcıların öncelikle rahatsızlık veren kişinin profiline giriş yapması ve daha sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna basması gerekir. Bu işlemin ardından çıkan seçeneklerden “Engelle” butonuna basılmalıdır. Böylece rahatsızlık veren kişi engellenir ve o kişiye profil tamamen kapatılmış olur. Instagram engeller bölümüne böylece bir kişi daha gönderilmiş olur.

Instagram Engeller Bölümü Nerede?

Instagram kullanıcıları sadece kendilerini rahatsız eden yabancı kişileri engellemez. Bazen arkadaşına kızdığı için engel atan kullanıcılar dahi vardır. Dolayısıyla da bu kızgınlık geçtikten sonra yapılan engelleme işlemi geri alınmak istenir.

Instagram üzerinde yapılan engelleme işlemini geri almak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken basit bir yol vardır. Engellenen kişinin adı arama bölümüne yazılır ve bu kişinin profiline giriş yapılır. Ardından da engellemeyi kaldır butonuna basılarak yapılan engelleme kaldırılmış olur.

Fakat bazı kullanıcılar, engelledikleri kişilerin adlarının bir bölümünü unutabiliyorlar. Böyle durumlarda arama bölümünden bu kişiye ulaşmak neredeyse imkansızdır. Bu tür bir durumla karşılaşan kişilerin izlemesi gereken farklı bir yol vardır ve o da Instagram engeller bölümüdür. Buraya giriş için kullanıcıların öncelikle kendi profillerine girmesi gerekiyor. Daha sonra ise buradan ayarlar bölümüne geçiş yapılmalıdır. Ayarlar bölümü açıldıktan sonra farklı seçenekler olduğu görülecektir. Kullanıcıların bunlardan “engellenen hesaplar” bölümüne girmesi ve engelledikleri kişinin üzerine gelerek engeli kaldırması gerekiyor. Böylece işlem tamamlanmış olacaktır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  5xx Server Error Hatası Nedir?

Instagram Kullanıcıları Engellendiğini Nasıl Anlar?

Instagram kullanıcıları kendilerini rahatsız eden ya da istedikleri kişileri engelleme şansına sahip olmasına karşın aynı özellik kendilerine karşı da kullanılabilir. Instagram engeller nasıl görülür sorusu bu konu için de aynı şekilde sorulmaktadır.

Bir kullanıcı Instagram’da engellenip engellenmediğini çok kısa bir sürede öğrenebilir. Bunun için kullanıcının öncelikle kendini engellediğini düşündüğü kişinin profiline girmeyi denemesi gerekiyor. Eğer bu deneme başarılı olursa engel durumu söz konusu değildir. Fakat engel atılmışsa bu profile giriş yapmak imkansız olacaktır. Kişiler bu şekilde engellenip engellenmediğini öğrenebilirler.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Kullanıcılardan bazıları hesaplarını gizli hale getirmektedir. Bu kişilerin profillerine ulaşılması da imkansızdır. Dolayısıyla da kullanıcıların gizli hesap ile engellenmeyi birbirine karıştırmaması gerekir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Youtube Hizmeti Alabileceğiniz Uygun Fiyatlı Web Sayfası hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir