Instagram Hikaye Video Süresi Arttırılabilir mi?

Instagram Hikaye Video SüresiSosyal medya denince aklımıza gelen isimlerden biridir Instagram. Kullanıcılar arasında da popüler bir yere sahip olan uygulama bünyesinde farklı özellikler barındırmaktadır.

Instagram Hikaye Video Süresi Arttırabilir miInstagram Hikayeler Özelliği

Bunlardan bir tanesi paylaşılan gönderilerin 24 saat sonra kaybolduğu hikayeler bölümüdür. Instagram hikayeler aracılığıyla kullanıcılar fotoğraf ve videoları takipçileriyle paylaşmaktadır. Bizde hazırlamış olduğumuz bu yazıda instagram hikaye video süresi hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Instagram Hikaye Video Süresi Arttırılabilir Mi?

Teknoloji sayesinde hayatımıza dâhil olan gerek akıllı telefonlar gerekse tablet ve bilgisayarlar yeni modelleriyle birlikte raflarda yerini almaya devam etmektedir. Bu cihazlar ve internet aracılığıyla erişilebilen sosyal medya uygulamaları da bireylerin fotoğraf/ video paylaşımı yapmasına imkan tanımaktadır. Tercih edilen uygulamalardan biri Instagram’dır ve zaman içerisinde o da yeniliklerle buluşturulmuştur. Hikayeler özelliği sayesinde artık kullanıcılar hem normal bir gönderi şeklinde paylaşım yapmakta hem de hikayeler kısmına fotoğraf/ video ekleyebilmektedir. Bu noktada söylememiz gereken bir husus şu ki instagram hikaye video süresi 15 saniye olarak belirlenmiş durumdadır. Şu an için instagram hikaye video süresi artırma üzerine bir çalışma olmadığı belirtilmektedir, ilerleyen zamanda değişiklik olacak mı bekleyip göreceğiz.

Instagram Hikaye Video Süresi

Instagram hikaye video süresi 15 saniye şeklindedir ve hikayeler kısmında paylaşılan gönderilere çeşitli emojiler, gif’ler eklenmektedir. İnstagram hikayede paylaşılan uzun yazıları okumak için hikaye ekrana geldiğinde ekrana basılı tutmalısınız. Böylelikle hikayeye istediğiniz kadar bakabilirsiniz. Instagram hikayelerde ayrıca konumda eklenebilmektedir.

Instagram Hikaye Silme

Instagram hikaye silmek içinse önce hikayenizi açın ve sağ altta bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Çıkan seçenekler arasından Sil’e dokunarak hikayenizi silebilirsiniz. Instagram hikayelerin özelliği paylaşılan gönderilerin 24 saat sonra otomatik olarak silinmesidir. Instagram hikayeler kısmında çeşitli emojiler yer almakta ve kullanıcılar paylaştıkları gönderiler üzerine emoji ekleyebilmekte, yazı yazabilmektedir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Hangi Saatlerde Paylaşım Yapmalıyız

Instagram hikaye video süresi arttırılabilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın.

Instagram hikaye video süresi arttırılabilir mi konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram Konum Bulunamadı Sorunu ve Çözümü hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir