Instagram Hikayede Derecelendirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram son yılların en popüler sosyal medya uygulaması durumundadır. Ülkemizde ve dünyada yakaladığı başarı sayesinde bir milyar kullanıcı barajını da aştı. Ayrıca ülkemizde en fazla aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olarak da dikkat üzerine çekiyor. Instagram’ın bu kadar başarılı olmasının en önemli sebebi sürekli yenilenmesi ve yeni özellikler sunmasıdır. Yenilenmeyen ve eski kalan kalan birçok uygulamanın şuan isimlerini bile unuttuk. Bu yazımızda Instagram’ın son zamanlarda getirdiği bir özellikten bahsedeceğiz. Instagram hikayede derecelendirme özelliği olarak adlandırabileceğimiz yenilik şimdiden birçok kullanıcı tarafından beğenilmiş durumda. Vakit kaybetmeden bu özelliğin nasıl kullanılacağından bahsetmeye başlayalım.

Instagram Hikayede Derecelendirme Özelliği

Instagram Hikaye'de Derecelendirme ÖzelliğiInstagram’ın başarılı olduğu başlıca özelliklerden biride hikayelerdir. Birçok kullanıcı artık hikaye paylaşımı yaparak süreli durum gönderilerini tercih ediyor. Bu nedenle hikayelere yeni özellikler ve kullanılabilecek eğlenceli ayrıntılar eklemek uygulamanın çekiciliğini daha da arttırıyor. Bu eğlenceli ayrıntılardan biri de Instagram hikayede derecelendirme özelliği oldu. Bu özellik sayesinde takipçilerinize bir soru sorabiliyor ve buna cevap olarak derecelendirmelerini isteyebiliyorsunuz. Örneğin “Mutlu musunuz?” sorusunu yönelttiğiniz takipçileriniz cevap olarak çubuğu isteği yere kadar çekebilir. Sonuna kadar çekerek %100 mutlu olduklarını da gösterebilir.

Instagram Hikayede Derecelendirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmalı ve hikaye ekle butonuna tıklamalısınız. Ardından çekmiş olduğunuz hikayeyi ya da videoyu seçebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz içerik hazır hale geldikten sonra ekranı yukarı kaydırın ve derecelendirme özelliğini seçin. Instagram burada size yönlendirecek ve sormak istediğiniz soruyu yazmanızı ve kalan ayrıntıları seçmenizi isteyecektir. Paylaşımı yaptıktan sonra takipçilerinizin derecelendirebileceği bir hikayeye sahip olacaksınız.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hikaye Video Süresi Arttırılabilir mi?

Instagram Hikayede DerecelendirmeBu özelliği kullanırken sorun yaşamak istemiyorsanız, uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Uygulamanız güncel değilse uygulama marketinden (Android cihazlar için Google Play Store, İOS cihazlar için AppStore) güncelleyebilirsiniz.

Instagram hikayede derecelendirme özelliği nasıl kullanılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram gerçek izlenme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram hikayede derecelendirme özelliği nasıl kullanılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Snapchat Arkadaş Arttırma hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir