Instagram Konum Bulunamadı Sorunu ve Çözümü

Instagram kullanıcıları resim ya da videolarına konum ekleyebilirler. Bu işlem sırasında bazen Instagram konum bulunamadı şeklinde hata alan kullanıcıların sayısı oldukça fazladır. Bu hatanın farklı nedenleri ve buna bağlı olarak değişik çözüm yolları vardır.

Instagram Konum Bulunamadı Sorununun Nedenleri

Instagram Konum Bulunamadı SorunuBilindiği gibi Instagram mobil bir uygulamadır ve internet bağlantısı ile çalışır. Yani internet bağlantısı olmadan bu uygulamayı kullanmak mümkün değildir. Konum hatası ve buna benzer hataların nedenleri arasında internet de yer alır. Fakat internet sorunların tek kaynağı olmayıp mobil cihazlardan kaynaklı problemlerde bu soruna neden olabilir.

Konum bulunamadı hatası alan kullanıcıların öncelikle internet bağlantılarını kontrol etmeleri gerekir. Bu kontrol farklı bir uygulama üzerinden de yapılacağı gibi Instagram üzerinde farklı bir işlem yapılarak da kontrol edilebilir. İnternetin olmaması ya da aşırı yavaş olması Instagram konum bulunamadı hatasının nedenleri arasındadır.

Konum hatasının bir başka nedeni ise telefon ayarlarından kaynaklanır. Eğer telefonların konum özelliği açık değilse uygulama bu hatayı verecektir.

Mobil Cihazların Konum Özelliğini Aktif Hale Getirme

Cep telefonlarının konum özelliğini aktif hale getirme yolu Android ve IOS cihazlarda tamamen farklıdır. Android cihazlarda üstten açılan penceredeki yer bildirimi işaretine dokunmak yeterlidir. Buradan ayarlar aktif hale getirilmiş olacaktır.

IOS cihazları olan kişiler ise telefonlarının ayarlar bölümüne girerek konum özelliğini aktif hale getirebilir. Bu işlemlerin ardından konum bulunamadı hatası tamamen kaybolmuş olacaktır.

Paylaşımlara Konum Eklemenin Faydaları

Instagram’da yapılan paylaşımlar anlık olarak takipçiler tarafından görülebiliyor. Kullanıcılar bazen aynı yerde başka birisi var mı diye bu özelliği kullanırken bazen ise o an nerede olduğunu göstermek için de bu özelliği kullanabilir. Dolayısıyla da bu özelliği kullanıcılar farklı amaçlar için kullanmakta ve farklı avantajlar sağlamaktadır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Engeller Nasıl Görülür?

Instagram konum bulunamadı sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın.

Instagram konum bulunamadı sorunu ve çözümü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Facebook Telefon Numarasıyla Hesap Açma Nasıl Yapılır? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir