Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Zararlı Mı?

Instagram kullanıcıları tarafından takipçi sayılarını ve beğenilerini arttırmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Instagram takipçi ve beğeni hilesi de bunlardan bir tanesi olup insanların kısa sürede bu noktadaki ihtiyaçlarını karşılamak adına çok önemli bir yöntemdir. Böylece kullanıcılar uygulama içerisinde nispeten daha popüler hale gelmekte ve bu da beklentilerinin karşılanması adına çok önemli bir adım olarak kabul edilmektedir.

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün biraz daha artmasına karşın insanlar, daha fazla takipçi alabilmek için farklı yöntemler kullanmakta ve bunların da zararlı olup olmadığı fazlasıyla merak edilmektedir. Söz konusu yöntemlerin adı her ne kadar hile de olsa da bunların tamamı için zararlıdır demek doğru olmayacak ve bu noktada bazı ayrımların yapılması gerekecektir.

Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Nedir?Instagram Takipçi Beğeni Hilesi

Bir sosyal medya platformunda bulunan kullanıcıların en önemli beklentilerinden bir tanesi burada popüler olmaktır. Popüler olan kullanıcıların yapmış olduğu paylaşımları ilgi daha fazla olacak ve bu da kullanıcıların kendilerine nispeten daha özel hissetmelerini sağlayacaktır. Bu noktadaki ihtiyacının karşılanması için kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır bunların bazıları tamamen doğal olmasına karşın oldukça zaman almaktadır. Yani organik yöntemlerle takipçi sayısının arttırılması insanlara zor geldiği için farklı yöntemlere yönelim gösterilmekte ve bunların da zararlı olup olmadığı merak edilmektedir.

Takipçi ve beğeni sayısını arttırmak için kullanılacak yöntemlerden olan hileler, çok kısa süre içerisinde sonuç vermektedir. Buna göre kullanıcılar istedikleri kadar takipçi sayılarını artırmak özgürlüğüne kavuşmak da ve istedikleri paylaşımlarında ki beğenilerini hızlı bir şekilde yükseltme imkânı bulmaktadır. Buradaki temel husus insanların ciddi bir emek harcamadan bu kazanımları elde etmesidir. Kısa sürede sonuç vermesinden dolayı bu yöntemleri olan ilgi her geçen gün biraz daha artmaktadır buna bağlı olarak da kötü niyetli insanların burada kendisini daha fazla gösterdiği görülmektedir. Dolayısıyla da kullanılacak olan yöntemlerin tamamının güvenli olup olmadığı ya da hesaplara zarar verip vermediği hakkında net bir şey söylemek şu aşamada mümkün değil gibi gözükmektedir.

Instagram takipçi ve beğeni hilesi için tercih edilecek farklı noktaları bulunmakta ve bunların bazıları ücret talep ederken bazıları ise tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Söz konusu hizmetler alındıktan sonra takipçi sayısı kısa sürede istenilen seviyeye gelecektir. Gelen takipçilerin alınan hizmete bağlı olarak bot olması söz konusu olabileceği gibi gerçek kullanıcı olması da mümkündür. Buradaki temel fark alınan hizmet ile ilgilidir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Sosyal Medya da Satış Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Zararlı Mıdır?

Instagram kullanıcılarına çok büyük bir kolaylık sağlayan hilelerin bazıları için güvenlidir demek çok zordur. Özellikle ücretsiz olarak hizmet veren yerlerin farklı amaçları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü bu tür yerler, kullanıcılardan farklı kazanımlar elde etmek için ücretsiz olarak takipçi ve beğeni desteği sağlamaktadır. Burada bilinmesi gereken ve hayatın hemen her alanında geçerli olan husus, hiç kimsenin ücretsiz olarak böyle bir hizmeti veremeyeceğidir. Çünkü burada hizmet veren kişilerin herhangi bir kazanımı bulunmamaktadır ki bundan dolayı da kullanıcılara ait farklı bilgilerin ele geçirilmesi söz konusu olabilmektedir.

Ücretsiz olarak hile yapılan internet sitelerinin oldukça fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu sitelerden bazılarının güvenlik seviyesi oldukça yüksek olmasına karşın kullanıcıların hesap bilgilerini direkt olarak istemelerinden dolayı bu hususun fazlaca bir önemi yoktur. Yani kullanıcılar kendi elleriyle hesap bilgilerini bu tür sitelere teslim etmekte ve buna bağlı olarak da güvenlik noktasında çok ciddi riskler meydana gelmektedir.

Hesap bilgilerinin farklı bir internet sitesi ile paylaşılması ve bu sitenin de kötü niyetli olması durumunda yaşanabilecek farklı problemler vardır. Bu problemlerin başında hesapların çalınması vardır. Yani Instagram takipçi ve beğeni hilesi yapan kişilerin, hesapları tamamen farklı bir kişinin kontrolü ne geçmekte ve insanlar hesaplarına bir daha giriş yapamamaktadır. Bunun dışında yaşanan farklı bir problem ise hesapların çalınması şeklinde olmayıp kontrolünün kaybedilmesi şeklindedir. Yaşanabilecek sorun bu şekilde olduğunda Instagram hesaplarının farklı kullanıcıları takip etmesi ya da gönderileri beğenme söz konusu olacaktır. Üstelik bu durum tamamen kullanıcıların inisiyatifi dışında meydana gelecek ve hatta dikkat etmeyen kişiler bu sorunu göremeyecektir.

Takipçi ve beğeni hilesi genellikle internet siteleri üzerinden yapılmasına karşın bu işlemle ilgili uygulamalarda mevcuttur. Kullanıcılar söz konusu uygulamaları indirmekte ve Instagram hesapları ile entegre hale getirmektedirler. Bu aşamadan sonra ise takipçi ve beğeni hilesi çok basit bir şekilde yapılabilmektedir. Fakat buradaki temel mevzu söz konusu işlemin zararlı olup olmaması ile ilgilidir. Çünkü Instagram hesabı ile entegre hale getirilen eklentiler tarafından yapılacak olan işlemler tamamen arka planda olup kullanıcılar bunu çoğu zaman fark etmezler. Dolayısıyla da burada ciddi bir sorun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu eklentileri genellikle farklı bir merkezden aldıkları komutlar doğrultusunda farklı kullanıcıları takip etmekte ya da buna benzer şekilde bazı gönderileri istem dışı olarak beğenmektedir. Bütün bunlar dikkate alındığında Instagram hesabının kontrolünün bir anlamda tamamen kaybedildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat burada bilinmesi gereken önemli husus söz konusu işlemlerin bütün ile yöntemleri için geçerli olmadığındadır.  Çünkü bazı yöntemler tamamen zararsız olabilmekte ve kullanıcılara ciddi şekilde fayda sağlamaktadır.

Beğeni ve takipçi sayısını hızlı bir şekilde artırmak isteyen kişiler için verilen hizmetlerden bazılarının ücretli olduğu yukarıda söylenmiştir. Ücretli olan uygulamaların önemli bir kısmının güvenlik noktasında herhangi bir sorun taşımadığını söylemek mümkündür. Bunun temel nedeni ise söz konusu hizmetler ücretli olarak verilmekte ve müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Dolayısıyla da müşterilerine kaybetmek istemeyen hizmet verecek olan internet siteleri ya da uygulamaları, yukarıda bahsedilen olumsuzluklara kesinlikle yer vermemekte ve kullanıcıların hesaplarına müdahale etmemektedir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hikayede Derecelendirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Ayrıca ücretli olarak verilen hizmetlerde kullanıcılardan Instagram hesaplarının kullanıcı adı ve şifreleri kesinlikle istenmemektedir. Buna bağlı olarak da hesapların güvenliği noktasında bir risk olmadığını söylemek mümkündür. Instagram takipçi ve beğeni hilesi hizmeti veren ücretli yerlerin tamamının güvenli olduğunu söylemek söz konusu değildir. Burada kullanıcılar kendi tercihlerini yapmak suretiyle hizmet almalıdır. Fakat bilinen ve güvenilir olduğu birçok kişi tarafından söylenen yerlerin tercih edilmesi durumunda herhangi bir risk alınmış olmayacak ve böylece hesapların güvenliği noktasında sorun yaşanmayacaktır. Bunun için ise detaylı bir araştırma yapılması ve kullanıcıların genelinin memnun olduğu yerlerin tercih edilmesi yaşanabilecek sorunların önüne geçmek adına çok önemli bir husustur.

Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takipçi sayısını arttırmak isteyen kişilerin hile yapmak için kullanabilecekleri farklı seçenekler vardır. Bu seçeneklerden güvenilir olanları bulabilmek için bazı hususlara dikkat edilmesi yeterli olacaktır. Öncelikle belirtilmesi gerekir ki ücretli olan seçeneklerin nispeten daha güvenli olduğu ve kullanıcı bilgilerini istemediği bilinmektedir. Fakat bunlar arasında kaliteli hizmet verenlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Yani rastgele bir yerin seçilmesi beklentileri tam olarak karşılamayacak ve insanların bu noktada belki de hayal kırıklığına uğramasına neden olacaktır. Dolayısıyla da diğer kullanıcı deneyimleri detaylı olarak incelenmeli ve herhangi bir sorun yaşanmayan seçeneklerin üzerinde durulmalıdır.

Ücretsiz olan seçenekleri tercih edilecek ise burada çok daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Çünkü yukarıda da belirtildiği üzere hiç kimse ücretsiz olarak böyle bir hizmeti vermek istemez. Veren yerlerin ise farklı amaçları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu amaçların bir kısmı kötü niyetli diğer kısmı ise nispeten zararsızdır. Kötü niyetli amaçların başında Instagram hesaplarının çalınması ya da kontrolünü ele geçirilmesi vardır. Böylece hesaplar farklı amaçlar için kullanılacak ve bu daha insanların çok büyük bir sıkıntı yaşamasına neden olacaktır.

Bunun haricinde ise bazı yerler özellikle tanıtım yapmak amacıyla ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Bu tür yerlerin ücretsiz olarak verdiği hizmetlerin sınırlı olduğunun bilinmesi çok önemlidir. Yani bu tür yerler Instagram takipçi ve beğeni hilesi yapmak isteyenlere kısa bir süreliğine ücretsiz hizmet vermekte daha sonra gelen kullanıcılardan ücret talep etmektedir.

Genel olarak dikkat edilmesi gereken hususların başında hesap bilgilerinin paylaşılmaması gelmektedir. Bu husus son derece önemli olup aynı zamanda mail hesaplarının şifrelerini farklı bir nokta ile paylaşılmaması da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Bu hususa dikkat edilmez ise ortaya çıkacak olan sorunlar beklentilerin de ötesinde olabilir. Fakat kullanıcı adı ve şifrenin paylaşılmaması halinde herhangi bir risk olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü hesapların kontrolü elden kaçırılmış olacak ve bu da kullanıcıların istedikleri kadar yöntemi denemesine imkân verecektir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’ın En Güzel Özellikleri

Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram takipçi ve beğeni hilesi ile ilgili genel hususlar yukarıda ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Bu noktadan sonra bilinmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bilindiği gibi Instagram 2012 yılında kurulmuş daha sonra ise Facebook tarafından satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin hemen ardından hızlı bir gelişim ve değişim sürecine giren Instagram kısa sürede beklentilerini aşarak 1 milyardan fazla insan tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizdeki kullanıcı sayısının da oldukça fazla olduğu bilinmekte ve bu sayı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Diğer sosyal medya platformları nazaran Instagram’ın elde ettiği başarı son derece ilgi çekici ve ilgi ile takip edilmektedir.

Instagram tarafından hizmet kalitesinin korunması amacıyla kullanıcıların hareket etmesi istenir. Bu noktada Instagram tarafından bazı önlemler alındığı bilinmekte ve özellikle ücretsiz olarak beğeni sayısını artıran kişiler gölge banlama ile karşı karşıya kalmaktadır. Kalitesiz hizmetin ortaya çıkardığı önemli sorunlardan bir tanesi de bu olup kullanıcıların bu noktada fazlasıyla hassasiyet göstermesi çok önemlidir. Aksi durumda hesaplarını tamamen kaybetmeleri dahi söz konusu olabileceğinden bu noktada ihtiyatlı hareket edilmesi gerekir.

Instagram tarafından uygulanan politikaların temelinde kullanıcılara uygulama içerisinde olabildiğince kendilerini özgür hissetmesi amaçlanmaktadır. Bunun için ise bir dizi önlemler alınmakta özellikle diğer kullanıcılara rahatsızlık veren kişilere bir takım yaptırımlar uygulanmaktadır. Böylece uygulama içerisindeki ortamın çok daha seviyeli olması sağlanmakta ve rahatsızlık veren unsurlar bu şekilde temizlenmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken hususun rahatsızlık verici seviyede hareket edilmemesi olmasıdır.

Instagram kullanıcılarının takipçi ya da beğeni satın alması bu şekilde değerlendirilmeli ve diğer kullanıcılara rahatsızlık verilmemesine özen gösterilmelidir. Bu hassasiyetlere dikkat edilmesi halinde herhangi bir sorun yaşanmayacak ve bir yasaklama gelmeyecektir. Fakat bunun haricinde diğer güvenlik ile ilgili belirtilen hususlara fazlasıyla riayet gösterilmesi çok önemlidir. Böylece hem kullanıcılar hesaplarına tehlikeye atmamış olacak hem de ihtiyaç duymuş oldukları takipçi ile beğenilere çok kısa bir sürede kavuşma imkânı bulacaklardır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Youtube Reklam Nasıl Verilir? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir