İnstagram Ticari Hesapların Farkı Nedir?

Hayatımıza son 10 yıl içerisinde çok hızlı giren ve etkisini her geçen gün daha da arttıran ve her gün saatlerce zaman harcamamızı sağlayan bir çok sosyal medya uygulaması var ama bunların başında Instagram gelmektedir.

Instagram hepinizin bildiği üzere bir görsel ve video paylaşım platformu olarak yola çıktı ancak daha sonra canlı yayınlar ve mesajlaşma özellikleri gibi bir çok yeni özellik ile daha kapsamlı bir uygulama haline geldi haliyle buda diğer uygulamalara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak tek bir uygulamaya yönelmemize yol açmaktadır. Instagram kendisini sürekli güncel ve aktif tutmasıyla bilinmektedir ve en son yayınladığı güncellemelerden biri olan ticari hesap konsepti ile girişimcilere ilham vererek onların önünü açmıştır.

Peki, bize Instagram ticari hesapların farkı nedir diye soracak olursanız sizleri şöyle açıklayalım. İlk olarak bu özelliği aktif hale getirdiğinizde artık kişisel bir hesap olmaktan çıkıp daha farklı bir ara yüz diyemesek de daha farklı veriler ve bildirimlere erişmeniz mümkün profiliniz bir işletme sayfasına dönüşüyor ve bu sayfa üzerinden satış yapabiliyorsunuz , görüntüleme sayılarını  günlük , haftalık , aylık olarak görebilir takipçilerinizin cinsiyet oranlarına kadar kontrol edebilirsiniz.

Daha etkin satış yapabilmek ve müşterilere daha kolay erişim sağlayabilmek için profilinize bir adet web site linkinizi ekleyebilir ve oradan kendi web sitenize yönlendirme yapabilirsiniz . Bu sayede daha fazla hit sahibi olabilirsiniz . Bunun dışında daha fazla etkileşime sahip olmak için gönderilerinize etiket ve mention kullanmalısınız bu sayede keşfet bölümüne çıkabilir ve daha fazla kullanıcıya hitap edebilirsiniz.

En önemli detaylardan biri ise ticari hesap sahibi olan kişilerin paylaştığı görsellerin mutlaka telefon/tablet için uygun görseller olmasına özenle dikkat göstermeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra resmin canlılığı , parlaklığı ve görselin kalitesi de bir o kadar önemli etkenlerden birisidir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Ünlü Reklam Çalışması Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Instagram ticari hesapların özelliklerini normal hesaplardan farklarını ve ticari hesap kullanımının doğru şekillerini , püf noktalarını paylaştık bir sonraki yazımızı takip etmeyi unutmayınız …

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram Takipçi Yüklemek Zararlı Mıdır? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir