Instagram Ünlü Reklam Çalışması Nasıl Yapılır?

Instagram 2010 Ekim’de, Kevin Systromve Mike Kriger tarafından kurulan bir fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. Bu uygulama kısa süre içerisinde Twitter, Snapchat gibi etkileşim alanlarını kısa süre içerisinde geride bırakarak büyük bir platform haline gelmiştir.

Böyle bir platformda insanlara bir şeyler ulaştırmak bir şeyler hakkında bilgi vermek tabiî ki daha kolaydır. Hele ki bu uygulama üzerinde milyonlarca takipçisi olan insanların paylaşımları takipçileri için büyük ilgi uyandırır.

Peki Instagram üzerinden reklam çalışmaları yapılır mı ve nasıl yapılır?

Instagram dediğimiz gibi günümüzde aktif kullanıcı olduğunuz sürece birçok takipçiye ve etkileşime sahip olabileceğiniz bir platformdur. Bu platform üzerinde eğer milyonlarca kişiye bir şeyler ulaştırabilecek bir hesabınız varsa burada yapacağınız her paylaşım reklam etkisi yaratır. Eğer böyle bir hesabınız yok ise birçok ünlünün çok daha az para harcayarak reklamınızı yapmasını talep edebilirsiniz.

Ve bunun sonucunda az gelirle çok fazla kişiye ulaşarak reklamınızı bu platformda yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Ama sizin hangi sayfalar veya kişiler ile çalışma yapacağınız size reklamınızda kâr getirip getirmeyeceğini belirler nitelikte olacaktır. Önemli olan burada doğru kişilerle iş birliği yapmaktır.

Peki, işbirliği yapacağım kişiyi nasıl seçmeliyim?

Hesap sahibi ile konuşup hesabın istatistiklerini isterseniz böylece profili kaç kişinin gördüğünü, günlük gösterimi, gelen takipçisini öğrenmiş olursunuz. Buda size istediğiniz reklam çalışmasını size sunar. Ana sayfada görüp geçmelerini mi istersiniz yoksa bir profile girip ürünü görmesini mi?

Mesela ben profile girip incelemesini tercih ederim. Bu arada reklamınızı görmesini istediğiniz yaş aralığı cinsiyet gibi özellikleride göz önünde bulundurarak reklam vereceğiniz kişi veya sayfaları seçmelisiniz.

Örneğin; erkek ürünü sattığınız zaman reklamı vereceğiniz sayfanın erkek profilleri daha fazla etkileşim göstermesi sizin yararınıza olacaktır. Yâda bir çocuk ürünü oyuncak vs. Reklamı yaptığınız zaman profilin çocuk kitleye itibar etmedi gerekmektedir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  İnstagram Uygulamasını Yüklemek ve Telefondan Kaldırmak

Yani sonuç olarak siz yeter ki doğru kriterleri seçin çünkü Instagram doğru hesaplar doğru kişiler seçildiğinde size her zaman marka anlamında değer katacak ve size kâr sağlayacak bir platformda olarak günümüzde kullanabileceğiniz en iyi uygulamadır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan İnstagram Uygulamasını Yüklemek ve Telefondan Kaldırmak hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir