Instagram Yorum Beğenme ve Yanıtlama Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki yetişmek mümkün değil . Teknolojiyi en iyi yakalayan kişiler her zaman ki gibi gençler ve çocuklar oluyor . İnsanlar artık yüz yüze görüşmek yerine sosyal medyadan mesajlaşmayı görüntülü konuşmayı tercih ediyorlar . Bunu tercih etmelerininde elbet önemli sebepleri var mesela ; hızlı iletişim , uygun maliyet , zaman gibi bizim için çok değerli olan şeyleri bize tasarruf ettirdiği için tercih etme sebebimiz oluyor .

Sosyal medya araçlarını bu tarz iletişim kurmak ve fotoğraf video gibi hayatımızdan kesitler paylaşmak için her gün sık sık ve aktif şekilde kullanmaktayız. Bu sosyal medyaların tabiri ile babası diyebileceğimiz google nin alt şirketi olan instagram uygulaması pastadaki en büyük dilimi alan platform oluyor . Bu uygulama da fotoğraf video paylaşmanın yanı sıra canlı yayın ve anlık hikaye paylaşımı yapabiliyorsunuz .

Paylaştığınız fotoğraflara gelen yorumları beğenebilir isterseniz de onlara gönderi altında direk yanıt verme şansınız bulunmaktadır . Sizlere bu yazımızda nasıl instagram daki gönderilerinize gelen yorumları beğenebilirsiniz ve yanıt verebilirsiniz bunları anlatacağız işte detaylar ;

Instagram’da sizi takip eden kullanıcı sizin gönderinize yorum yaptığı zaman size bildirim gelmektedir. Bildirimi açtığınızda sizi yorum yapılan gönderinize yönlendirecektir. Instagram’da yorum beğenme işlemi yorumun hemen sağ tarafında küçük kalp butonun ‘a bastığınız taktirde gerçekleşmiş olacaktır.

Instagram’da yorum yanıtlama işlemi de aynı şekilde gönderinize yorum yapıldığında size bildirim gelecektir. Siz bildirimi açtığınızda sizi yorum yapılan gönderiye yönlendirecektir. Yapılan yorumunun altında Yanıtla butonuna bastığınız taktirde cevabınızı yazıp gönderebilirsiniz. İsterseniz attığınız beğeniyi ve yorumu tekrardan geri çekebilir , silebilir veya attığınız yorumu istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz . Tahmin ettiğiniz üzere karşıda ki kişi yorumunu siler ise sizinde ona bağlı olarak yazmış olduğunuz yanıt cevabıda silinecektir .

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’a Kendiliğinden Silinen Mesaj Dönemi

Bu tarz Instagram hakkında bilgi sahibi olmak için diğer makalelerimizi okumayı ve arkadaşlarınız ile paylaşmayı ihmal etmeyin web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız .

 

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir