Instagram’a Bilgisayardan Programsız Fotoğraf Yükleme

 

                Sosyal ağ bazında verilere baktığımızda dünya’da en aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya aracı instagram son güncellemesine de yayınladı. Artık yeni gele güncelleme ile kullanıcılar bilgisayar aracılığı ile fotoğraf paylaşımı yapabilecek. Bu özellik şimdilik mobil tarayıcılar üzerinden yapılıyor gibi görünse de bilgisayarlarınızdan google chrome tarayıcısı ile giriş yapıp mobil bağlantı sağladığınızda fotoğraf paylaşmanız mümkün hale geliyor.

 

BİLGİSAYARDAN FOTOĞRAF YÜKLEMEK

 

Yeni yayınlanan güncellemeden sonra telefonunuzun tarayıcısına giriş yapın . Sonra da instagrama  giriş yapın ve üyelik bilgilerinizi girin yapın ve üyelik bilgilerinizi giriniz.  Karşınıza gelen ekran karşısında fotoğraf paylaşma imkanınız da bulunmaktadır. Diğerine göre özellikler daha az olsa da instagram kesinlikle çok önemli bir adım atmış bulunuyor . Fotoğrafı upload ederken yalnızca yatay ve dikey boyutlandırma yapabiliyorsunuz . Bu da fotoğrafa efekt verme gibi imkanların bulunmadığı anlamına geliyor . Sadece fotoğrafı yükleyip altına da açıklama eklemenize olanak sağlıyor.

Daha önce mobil cihazlardan fotoğraf yükleme özelliği bulunduğu için bu güncelleme çok büyük olumlu tepki almadı ama bunun açığını kullanarak bilgisayar üzerinden kullandığımızda oldukça kullanışlı olduğunu ve işimizi gördüğünü söyleyebiliriz .

FOTOĞRAFLARI BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN YÜKLEME ADIMLARI;

  • İlk adım olarak google chrome giriş yapınız .
  • Daha sonra instagram sitesinden hesabınıza giriş yapınız .
  • Sonra CMD + Shift + C kısayolunu kullanarak menüye erişim sağlayın.
  • Ekrana gelen menüden mobil cihazda görüntüleme seçeneğini aktif edin.

 

Artık bilgisayarınız ile telefon/tablet kullanıyormuş gibi kullanabilirsiniz . Bu sayede kolaylıkla fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz . Ancak sadece açıklama yazabilirsiniz efekt verme kısmında hala başarısız olduğunu çekinmeden söyleyebiliriz .  İlerleyen süreç içerisinde instagram ‘ ın yeni paylaşacağı özellikler ile bu açıkları da kapatacağını ve bilgisayar üzerinden hiç bu kadar uğraşmadan rahat bir şekilde telefon da olduğu gibi paylaşım yapabileceğimizi umuyoruz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’da Hayat Kurtaran Uygulamalar

 

Bu yazımızda instagram ‘ a bilgisayar üzerinden fotoğraf video ekleme özelliğini anlattık diğer yazılarımızı takip etmek için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayınız .

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir Instagram’da Ürünlerin Fiyatını Yazmanın Artıları ve Eksileri isimli yazımızda instagram konusu hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir