Instagram’a Kendiliğinden Silinen Mesaj Dönemi

Sosyal ağ bazında dünyanın en önde gelen isimlerinden birisi olan Instagram’ın teknik ekibi dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor ve ara arda güncellemeler yollamayı ihmal etmiyor.

Bildiğiniz üzere Instagram ilk olarak snapchat efektlerini ve anlık story özelliğini almıştı daha sonra daha bununla yetinmeyen Instagram ekibi canlı yayın gibi sosyal medyada aktif olarak kullanılan bir özelliği getirdi. Bununla da yetinmeyen Instagram kullanıcı deneyimlerinin geri dönüşlerini çok iyi takip ediyor olsa gerek DM yani direkt message kısmından arkadaşlarına ya da farklı kullanıcılara atılan mesajların bazen yanlış atılmasıyla ortaya çıkan küçük çaplı kıyametin önüne geçmek için önlemini aldı.

Yeni gelen güncelleme ile artık atılan mesajlar çok basit ve süresiz bir şekilde karşı taraf görmeden silinebiliyor. Bu özelliği kısa zaman önce Whatsapp’da da görmüş olmamız içimizi kuşkulandırmıyor değil açıkçası.

Peki kaybolan mesajlar nedir sorusunun cevabı ise şöyle ; Instagram bu özelliğin adını kaybolan mesajlar olarak koymuş bulunmakta . İstediğimiz doğrultusunda sildiğimiz mesajların yanı sıra Direkt Message aracılığıyla gönderdiğimiz fotoğraflar ve videolar ise sadece 2 kere görüntüleme hakkı sunuyor ve daha sonra kayboluyor. Eğer 2. Görüntülemeyi yapmak isterseniz de karşı tarafa tekrar bildirim gidiyor.

Instagram’ın getirdiği bu yeni özellik ise kullanıcılar tarafından son zamanlarda yoğun ilgi görüyor. Bilindiği gibi Instagram da bulunan güvenlik zafiyetleri  her geçen gün yeni bir tartışmanın kapısını aralamaya yol açıyordu. Bu özellik sayesinde artık fotoğraflar ve videolar isterseniz de mesajlarınız kendi kendini yok edebilecek ve güvenlik derecesi üst düzeye çıkarılmış olabilecek. Sizin hesabınız daha sonra başka bir şahsın eline geçmiş olsa da daha önceden paylaştığınız fotoğraf ve videolarınıza isteğiniz doğrultusunda mesajlarınıza dahi ulaşamayacak.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’da Hayat Kurtaran Uygulamalar

Kaybolan mesaj özelliği sayesinde de arkadaşlarınıza veya instagram kullanıcılarına gönderdiğiniz mesajların kaydedildi mi yoksa ekran görüntüsü yani ‘’screenshot’’ alındı mı korkusu kalmayacak çünkü eğer birisi sizin atmış olduğunuz fotoğraf,video yada mesaj içeriğini ekran görüntüsü olarak alırsa anında size bildirim gelecek ve sebebini sorgulayabileceksiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram'da Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir