Instagramda Bana Soru Sor

Instagram bana soru sor özelliğiyle yeniden gündemde. Geçtiğimiz aylarda IGTV özelliği ile gündeme gelen Instagram, şimdi de kullananların takipçilerden soru almasına olanak tanıyan yeni bir özelliği hayata geçirdi. Bu özellik sayesinde takipçileriniz size sorular sorabiliyorlar ve onlarla hikayeler üzerinden etkileşim halinde olabiliyorsunuz. Peki, Instagram soru sorma nasıl kullanılır? Bu özelliği nasıl aktif hale getireceksiniz?

Instagram Bana Soru Sor nasıl kullanılır?

Bana Sor SorInstagram yeni özellik ve geliştirmelerle gündemden düşmüyor. Birçok kullanıcı ve işletme özellik hayata geçtikten sonra, “Instagram da bana soru sor özelliğinden nasıl faydalanacağım?” diye merak ediyor. Normalde Instagram platformunda bir soru sormak istediğimizde takip ettiğiniz veya ilginizi çeken profillere Direct Messages özelliğiyle soru sorulabiliyor. İşte, bana soru sor sayesinde artık, takipçilerimizin sorularını hikaye üzerinden cevaplayarak daha efektif bir etkileşim kurulabilecek. Bu özellik bilhassa Instagram üzerinde yer alan işletmeler için büyük avantajlar sunuyor.  Kısa sürede hızlıca popüler hale gelen bu özelliğin nasıl kullanılacağını size adım adım anlatalım dedik.

İlk olarak Instagram ana sayfasında bulunan Hikayeler kısmına giriş yapıyoruz. Bu alan uygulama ana sayfasında hemen sol üst köşede yer alıyor. Hikayenizi oluşturacak ana görsel veya yeni videoyu oluşturduktan sonra, bana soru sor özelliğinden faydalanmak için sağ üst bölümde bulunan çıkartmalar sekmesine girmeniz gerekiyor. Burada bulunan çıkartmalar içinde sorular adında yeni bir simge göreceksiniz.Bana soru sor özelliğini kullanabilmek için bu sekmeyi seçmeniz gerekiyor. Soru sor bölümü açıldıktan sonra buradan takipçilerinizin size sormak istediği soruyu belirlemeniz gerekiyor. İşte bu kadar kolay.

Instagram yenilikleri bana soru sor özelliği ile sınırlı değil

1 milyar etkin kullanıcıyla artık dünyanın en büyük sosyal medya devlerinden biri olan Instagram yepyeni gelişmelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. IGTV ve Görüntülü konuşma gibi özelliklerin yayınlanmasının ardından, geçtiğimiz haftalarda Instagram Lite versiyonunu da duyurmuştu.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Youtube Hizmeti Alabileceğiniz Uygun Fiyatlı Web Sayfası

Şimdilik ülkemizde etken olmayan Lite versiyon, isminden de anlaşılacağı şeklinde, tam bir data hattı canavarı olan Instagram uygulamasının, özellikle cep telefonlarına bindirdiği yükü azaltmayı amaçlıyor. Uygulamanın boyutu 573 kilobaytlık bir alan kaplıyor ve sadece Android 5.0 ve üzeri işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Uygulamanın bu versiyonu Türkiye için yayınlandığında Instagram Lite indirmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram Videoyu Görüntüleyen Kişilerin Kim Olduğuna Nasıl Bakılır? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir