Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım?

Teknolojiyle birlikte hayatımıza giren ve büyük zaman harcadığımız sosyal medya aracı olan instagram ilk günden bugüne hızlı bir şekilde yayılmıştır ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya aracı olmuştur.

Her şeyde olduğu gibi burada da öne çıkması çabası sürüyor ve herkes diğerlerinden daha fazla beğeni ve yorum almak istiyor. Tabii herkesin ilgilendiği kategori farklı oluyor bunlar makyaj , saç bakımı , yemek yapımı , gibi videolara ve kolajlara erişmeniz mümkün. Ne yazık ki hoşunuza giden gönderileri kaydetme gibi bir özellik eskiden bulunmuyordu.

Bunun yerini halk arasında ss dediğimiz ekran görüntüsü özelliğini kullanarak sağlıyorduk çünkü harici olarak indirdiğimiz programlar çok yer kaplıyor ve telefon hafızamızı zorluyordu özellikle düşük bellekli bir telefon kullanıyorsak bu bizim için zulüm haline geliyordu.

Ama instagram ’ ın yeni yayınlamış olduğu yeni güncellemesi sayesinde kullanıcıların bu sorununu ortadan kaldırmış bulunmaktadır.

 

FOTOĞRAF SAKLAMA

 

                Bunu yapmak için birçok yol vardır . Ama yeni yayınlanan güncelleme sayesinde artık kimsenin haberi olmadan ve kolay bir şekilde gönderileri saklamak mümkün hale gelmiş bulunmakta.

İlk yapmanız gereken instagram ‘ ı güncellemek olmalı çünkü bu özellik son güncelleme ile hayatımıza girmiş bulunmakta Eğer bu adamı daha önceden gerçekleştirdiyseniz daha sonra yapmanız gereken instagram uygulamasına giriş yapmak ve sevdiğiniz hoşunuza giden gönderinizin üzerine gelmek. Gönderinin sağ alt köşesinde yer bildirim ikonu bulunmaktadır . Bu ikona bastığınız taktir de o gönderiyi kaydetmiş olacaksanız . Sizde bu butona tıklayarak gönderileri kaydetme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu ikona tıkladıktan sonra gönderinizi başarılı bir şekilde kaydettiğinize dair size bir bildirim gelecektir. Bu adımdan sonra profilinize girin . Profil sayfanızın üstünde bulunan ve gönderilerinizin göründüğü 4 şekil bulunmaktadır . Bu şekillerden ilki gönderilerinizi kolaj halinde  , diğeri ise tek tek göstermektedir . Üçüncü sıradaki ikon yer bildirimlerinizi ve son sırada yer alan ikon ise kaydettiğiniz fotoğrafların gösterildiği yer olarak tarif edebiliriz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagramda Takip Etmeyenleri Bulma

Buraya tıklayarak önceden kaydettiğiniz fotoğrafları tekrar görüntüleyebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram'a Bilgisayardan Programsız Fotoğraf Yükleme hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir