İnstagram’da Beğeniler Ve Takipçiler Neye Göre Sıralanıyor?

 

Türkiye ‘ nin hatta dünya ‘ nın en çok kullanılan sosyal medya aracı olan instagram ‘ da her gün binlerce yeni üyelik açılıyor ve binlerce yeni fotoğraf atılıyor peki bu fotoğrafa gelen beğeniler veya bu kullanıcıların takipçileri neye göre nasıl sıralanıyor?

Bu soruya şöyle cevap verebiliriz 2016 yılına dek kronolojik bir sıralama yapıldığını biliyoruz  yani yapılan paylaşımlar , yapılan yorumlar , atılan beğeniler veya takipçi listesi de en eskiden en yeniye doğru sırasıyla listeliydi . Bu durum bir çok kullanıcının şikayetini topluyordu çünkü arkadaşlarının paylaştığı gönderileri kaçırıyor bunları bulmak için özellikle profiline giriş yapması gerekebiliyordu bir çok şikayet ve öneri üzerine dünya devi instagram bu işe de bir el attı ve 2016 nın 4. Çeyreğinde yaptığı duyuru ve güncelleme paketiyle bu soruna çözüm bulan instagram , şimdilerde ise daha farklı amaç niteleyen facebook ile aynı sisteme kullanmaya başladı .

İnstagram ‘ ın kurucusu olarak bilinen ve ilk yazılımını geliştiren kişi Kevin Systrom ‘ un 2016 yılında dahil olduğu bir etkinlikte bizlerle paylaştığı açıklamalarda instagram kullanıcılarının ¾ nün instagram ana sayfada paylaşılan içerikleri , gönderileri kaçırdığını belirtmiş ve bu sebebi neden göstererek kronolojik sıralamadan vazgeçtiklerini dile getirmişti . Kurucu ya göre ¼ lük dilimin içindeki gönderi ve beğenilerin yapılan en iyi içerik ve beğeni olarak kullanıcıların profillerine gönderileceğini amaçlamıştı.

Bununla birlikte instagram uygulamasının kendiliğinden öğrenme teknolojisi yapay zekası sayesinde  gönderi ve beğenilerin neye göre sıralanıp yer alacağına karar verilmektedir. Bu sayede artık hiçbir gönderiyi ve beğeniyi kaçırmayacağız ve %100 lük verim ile dünya devi sosyal medya aracı instagramı kullanabilmemiz mümkün olacaktır . Belki de bu güncelleme ile günümüzün önemli bir bölümünü işgal eden telefon / tablet gibi araçlardan kurtulmayı hedeflerken daha da çok bağımlı hale geleceğiz ama her şey irade ile başlıyor bu yüzden her şeyi kararınca yapmanızı önererek yazımıza son veriyoruz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram'da Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır?

Web sitemizi takip ederek diğer yazılarımızdan da haberdar olabilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram Yorum Beğenme ve Yanıtlama Nedir ? Nasıl Kullanılır ? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir