Instagramda Bugün Aktif Ne Demek

Her gün bir yeniliği sizlerle buluşturan Instagram platformu şimdi de sizlere platformda aktif görünüp görünmediğinizi anlamak adına yeşil nokta özelliğini aktif etti. Yeni özellik sayesinde ise bir arkadaşınızın aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  Yeşil nokta işareti bir iletiyi bir kişiyle paylaşmak istediğiniz anlarda Instagram bugün aktif durumunu kontrol etmeniz gerekecek. Uygulamanın mesajlaşma bölümünde ve arkadaş listenizde yeşil nokta çıkıyorsa Instagram bugün aktif durumunu yaşıyorsunuz demektir. Instagram sadece sizi takip eden arkadaş ya da Direct üzerinden konuştuğunuz kişiler için aktiflik durumunu bildirir. Düzenlemenin bu şekilde yapılması ise konuştuğunuz kişiyle daha uzun süre konuşmanızı sağlayacak. Böylece Instagram bugün aktif özelliği sayesinde uygulama içinde daha uzun süre vakit geçireceksiniz. Bu durumda da sosyal medya aracı Instagram sizden istediğini almış olacak.

Son zamanların en çok konuşulan uygulamalarından biri olan Instagram bugün aktiflik özelliği bazı kullanıcılar tarafından oldukça hoş karşılanırken bazı kullanıcılar da bu uygulamayı gereksiz buluyor. Çünkü bazen bazı kişilerin sizin uygulamada takılıp takılmadığınızı görmesini istemezsiniz. Bu durumda belki de yapılacak bir şeyler vardır. Instagram bugün aktiflik için tek yapılması gereken DM üzerinden konuşmayı bulmaktır. Instagram mesajlar bölümünü açınca o kişinin aktif olup olmadığını ve en son Instagram uygulamasına ne zaman girdiğini kolayca bulabilirsiniz. Instagram bugün aktif olma özelliği sizlere sadece Beta kullanıcısıysanız sunuluyordu. Diğer türlü bu uygulamayı kullanmanız mümkün değildir. Yani Instagram üzerinde daha öncesi için Instagram bugün aktiflik özelliği sadece Beta kullanıcıların sunulan bir ayrıcalıktı. İlerleyen günlerde belki de uygulama tüm kullanıcılara bu özelliği sağlandı. Bakalım daha ne uygulamalar Instagram tarafından Beta kullanıcılarına sunulacak bunu zaman gösterecek.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Facebook Telefon Numarasıyla Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kullanılır?Instagram Bugun Aktif

Instagram bugün aktiflik özelliğini kullanmak için bir süre beklemeniz ya da şuanda beta kullanıcısı olmanız gerekiyordu. Bu özellik sadece beta kullanıcıları tarafından kullanılabildi. Beta kullanıcısı olduğunuzda Instagram DM kutusunu açarak bu listede kimlerin çevrimiçi olduğunu kolayca görebilirdunuz. Instagram Beta uygulaması üzerinden bu özelliği test ettikten sonra tüm kullanıcların hizmetine sundu. En son ne zaman Instagram uygulamasına girmiş ya da en son işlemi ne zaman yağmış hepsi detaylı bir şekilde görülebilir. Daha sonraki günlerde bütün Instagram kullanıcılarına açılması beklenen Instagram bugün aktif uygulaması birçok kişinin başına bela olmaması adına kapatılabilir şekilde geliştirilmiş. Burada da iş son görülme özelliğini nasıl kapatacağınıza geliyor. Unutmayın Instagram uygulaması her zaman tüm kullanıcılarını memnun etmek ister bu yüzden başkasına sizin hakkınızda bir hak tanıyorsa ondan yararlanma seçeneğini de her zaman size bırakır.

Instagram Bugün Aktif Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulamasının önemli özelliklerinden biri olan son görülme özelliğini aşağıdaki adımları izleyerek kolayca kapatabilirsiniz:

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve daha sonra kendi profilinize girerek buradan sağ üst bölümde yer alan seçeneklere dokunun.
  • Burada bulunan Hareket Durumunu Göster özelliğini pasif hale getirin. Bu işlemi top işaretini sola doğru kaydırarak yapabilirsiniz. Arka plan gri olduğunda artık kimse Instagram bugün aktif olma durumunuzu göremez.

Takipçilerinizin ve DM sayesinde konuştuğunuz kişilerin sizlerin ne zaman Instagram uygulamasına girdiğinizi görmesini istemiyorsanız bu işlem oldukça basittir. Instagram son görülme özelliğini kapatmak için DM kutusuna girerek burada en alt bölümde Hareket Durumunu Göster özelliğinin kapattığınız Instagram son görülme özelliği kapatılacak demektir. Instagram Haraket Durumunu Göster özelliğini tekrar açarsanız yeniden sizlerin Instagram uygulamasına girdikten sonra “Şu an aktif” olarak görülmesini sağlayacaktır. Instagram bugün aktif özelliği hakkında merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamaya çalışıyoruz. Ancak bazı durumlar eksik kalabilir ya da değişebilir. Unutmayın Instagram platformu sürekli yenilikler yapıyor ya da uygulamalar üzerinde kullanıcı tepkisini dikkate alarak azı değişiklikler yapabiliyor.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Facebook Canlı Yayın Sistemi Nasıl Kullanılır?

Instagram Beta Kullanıcısı Olma

Beta kullanıcısı Instagram uygulamasına gelen birçok yeni özelliği ilk olarak test eden kişilerdir. Yani kısacası gelen bir özellikte sizlerde bir hata çıkması durumunda daha önceden ortaya çıkıyor ve hemen müdahale ediliyor. Bu sayede sorunun herkese ulaşmadan çözülmesi sağlanıyor. Beta kullanıcısı hem IOS için hem de Android kullanıcıları için bulunur. Beta sürüüne katılmak için Google Play adresi ya da App Store üzerinden Instagram uygulamasını bulup ardından al bölümden beta kullanıcısına ait bir ibare görülecek. O bölümden katılarak sizler de Instagram beta kullanıcısı olabilirsiniz. Bu sayede Instagram bugün aktif gibi birçok yeni özelliği herkese sunulmadan önce test edebilir ve Instagram uygulamasının gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Hazır Instagram bugün aktiflik özelliğinden bahsetmişken DM alanı yönetimine de değinmekte fayda var.

DM Alanı Yönetimi

Direct mesaj ayarlarını değiştirmek istiyorsanız mesaj özelliğine dayanarak yabancı kişilerden ize gelen mesajları engelleyebilirsiniz.  Bununla birlikte takipçiniz olan ancak size mesaj atan kullanıcıların da mesajlarını bir çırpıda engellemeniz mümkündür. Yabancı kişiler ya da takipçiniz olan kişilerin gönderilen mesajlarını silmek için:

  • Mesaj alanında sağ üst bölümde bulunan simgeye dokunun.
  • Karşınıza gelen Geri Çevir butonuna tıklayarak size gelen mesajları silme işini yapabilirsiniz.

Bununla beraber eğer takipçilerinizde gelen doğrudan iletileri kabul etmek istememeniz durumunda ise:

  • Mesaj alanındaki simgeye dokunmalısınız.
  • Karşınıza çıkan İzin Ver komutu vererek o kişinin mesajını gelen kutusuna alabilirsiniz.

 

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram IGTV Nedir nasıl kullanılır? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir