Instagram’da Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır?

Türkiye’de neredeyse herkesin hatta Dünya ‘ da neredeyse herkesin kullandığı milyarlarca aktif kullanıcıya sahip olan instagram uygulaması başarılarına başarı katarak yükselmeye devam ediyor . Peki paylaşılan gönderilere gelen beğeniler neye göre sıralanıyor? İşte sorunuzun cevabı ;

Bu soruya şöyle cevap verebiliriz 2016 yılına dek kronolojik bir sıralama yapıldığını biliyoruz  yani yapılan paylaşımlar , yapılan yorumlar , atılan beğeniler veya takipçi listesi de en eskiden en yeniye doğru sırasıyla listeliydi .

Bu durum bir çok kullanıcının şikayetini topluyordu çünkü arkadaşlarının paylaştığı gönderileri kaçırıyor bunları bulmak için özellikle profiline giriş yapması gerekebiliyordu bir çok şikayet ve öneri üzerine dünya devi instagram bu işe de bir el attı ve 2016 nın 4. Çeyreğinde yaptığı duyuru ve güncelleme paketiyle bu soruna çözüm bulan instagram , şimdilerde ise daha farklı amaç niteleyen facebook ile aynı sisteme kullanmaya başladı .

İnstagram ‘ ın kurucusu olarak bilinen ve ilk yazılımını geliştiren kişi Kevin Systrom ‘ un 2016 yılında dahil olduğu bir etkinlikte bizlerle paylaştığı açıklamalarda instagram kullanıcılarının ¾ nün instagram ana sayfada paylaşılan içerikleri , gönderileri kaçırdığını belirtmiş ve bu sebebi neden göstererek kronolojik sıralamadan vazgeçtiklerini dile getirmişti . Kurucu ya göre ¼ lük dilimin içindeki gönderi ve beğenilerin yapılan en iyi içerik ve beğeni olarak kullanıcıların profillerine gönderileceğini amaçlamıştı .

Bu açıklama ile beraber artık anlayabiliyoruz ki beğeniler kronolojik sıraya göre değil aktifliğe göre sıralama yapılıyor.

Bununla birlikte instagram uygulamasının kendiliğinden öğrenme teknolojisi yapay zekası sayesinde  gönderi ve beğenilerin neye göre sıralanıp yer alacağına karar verilmektedir .

Instagram’da hikayenize bakan kullanıcıların sıralamasının neye göre yapıldığı çoğu Instagram kullanıcılarının merak ettiği bir sorudur. Instagram ’da hikayenin görüntülenme sırası sizin takipleştiğiniz , gönderilerini beğendiğiniz ve mesajlaştığınız kişiler bu sıralamanın en üst sıralarında yer almaktadır .

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’a Kendiliğinden Silinen Mesaj Dönemi

Bu tarz Instagram hakkında bilgi sahibi olmak için diğer makalelerimizi okumayı ve arkadaşlarınız ile paylaşmayı ihmal etmeyin web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız .

 

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram’da Hayat Kurtaran Uygulamalar hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir