Instagram’da Önerilenler ve Aramalar Nasıl Silinir?

Küçükten büyüğe 7 den 70 e artık herkesin sahip olduğu akıllı cep telefonu veya ev iş yeri gibi yerlerde bulunan tablet bilgisayar gibi teknolojik aletlerden haberleşmek çok kolay çok basit ve çok ucuz . Bu yüzden insanlar artık sosyal medya denilen mecralardan birbirleriyle hızlı bir şekilde iletişim kuruyor ve haberleşiliyor . Her alanda olduğu gibi bu alanda da büyük bir rekabet var bu rekabetin kazananı Google ‘ un bir alt firması olan instagram oluyor .

İnstagram milyarlarca kullanıcısı olan fotoğraf ve video paylaşımı yapılan yeni gelen güncellemeler ile canlı yayın desteğini sağlayan bir platform . Ve bu platform sürekli en çok kullanıcı kazanan firma olmaya devam ediyor . Başarının altında ki en büyük sebebi ise kullanıcıyı dikkate alarak sürekli aktif ve güncel özellikler getirmesi .

Gelelim konumuza instagram’ da arama yaptığımızda veya önerilenleri kullandığımızda bunlar geçmiş sayfasına kayıt edilir ve daha sonra bunlara kısa yol gibi kolay yoldan kullanmamız amaçlanır. Ancak bunlar bazen yanlış anlaşılmalara ve tehlikeli durumlara yol açabiliyor. Bakmamanız gereken bir şeye bakmış ve bunu görmemiş olması gereken biri görebilir.

Bu durumların önüne geçmek için instagram bir önlem aldı ve daha önceden girmiş olduğunuz ziyaret ettiğiniz aramaları ve önerilen listesini istediğiniz zaman kısa bir yol ile temizlemeniz mümkün . İnstagram ‘ da önerilenler ve aramalar nasıl silinir ? Sorunun cevabı makalemizin devamında yer almaktadır . İşte detaylar ;

Instagram’da istediğiniz aramayı yaptıktan sonra aramalarınızı ve arama ekranında size gelen önerilerden rahatsız oluyorsanız arama geçmişinizi ve önerilenleri silmek çok kolay . Instagram ’ da Önerilenler ve Aramaları silmek için tek yapmanız gereken şey profilinizdeki sağ en üstteki üç noktaya basın . Seçeneklerden Arama geçmişini sil butonuna bastığınız takdirde arama geçmişiniz silinmiş olacaktır .

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  İnstagram'da Takipçilerin İlgisini Nasıl Çekeriz?

Bu tarz Instagram hakkında bilgi sahibi olmak için diğer makalelerimizi okumayı ve arkadaşlarınız ile paylaşmayı ihmal etmeyin web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

 

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir