Instagram’da Şikayet Etmek Çok Kolay

Çok kullanıcısı olan büyük bir firmanın içinde çürük elmalar da çıkmıyor değil . İnsanları rahatsız eden kullanıcılar istenmedik durumlara yol açabiliyor . İnstagram ‘ da buna önlem olarak sizi rahatsız eden profili engellemeniz ve şikayet etmeniz için bazı haklar sunuyor . İlk olarak o kişiden bir daha mesaj almak ve hatta sizin profilinizi dahi görmesini istemiyorsanız onu kolay bir yolla engelleyebilir size verdiği rahatsızlığa son verebilirsiniz .

Suçunun cezasını da çekmesini istiyorsanız instagram ekibine şikayet edebilir onlar incelemeler sonucu uygun görür ise profili kapatmaya kadar gidebilirler . Peki ya istediğim bir profili nasıl şikayet edebilirim ?    İşte detaylar ;

Instagram’da sizi taklit eden ya da sizi rahatsız eden hesabı şikayet etmek artık çok kolay. Instagram’da sizi rahatsız edecek bir durum olmasa bile istediğiniz kullanıcıyı şikayet edebilirsiniz. Şikayet etmek için yapacağınız tek şey şikayet etmek istediğiniz kişinin profiline girin. Profile girdiğinizde sağ en üstteki üç noktaya basınız.

Şikayet et … ‘e basın. Ardından Spamlarsanız profil değerlendirmeye girer. Eğer bir kişiyi şikayet ettiyseniz profilini otomatik olarak engeller ve ondan hiçbir mesaj fotoğraf gibi haber alamazsınız sizin profilinizi bir daha asla göremez bunun için sizin tekrardan o kişinin profiline girip engelle kaldırmanız gerekmektedir .  Instagram’da Şikayet Etmek istediğiniz profilin kısa sürede kapatılması isterseniz birden fazla hesap ile şikayet etmek istediğiniz profili şikayet ettirmeniz gerekmektedir. Daha çok şikayet talebi alınan hesaplar daha kısa sürede kapatılmaktadır. Bu yüzden arkadaşlarını  ile yaşadığınız problemi paylaşarak onlardan destek isteyebilir ve bu süreci onların da şikayetleri sayesinde hızlandırabilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir