Instagramda Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir

Günümüze kadar en hızlı şekilde büyüyen instagram milyonlarca aktif kullanıcısı olması nedeniyle büyük veya büyümek isteyen firmaların da hedefinde büyük bir yere sahip. Instagram sayesinde reklamlar vererek daha büyük bir hedef kitlesine kolayca ulaşmak firmaların bir numaralı hedefi haline gelmiştir. Sponsorlu reklam uygulamasını devreye soktuktan sonra instagram firmalara büyük bir kolaylık sağladı. Peki ya instagramda sponsorlu reklam nasıl verebiliriz?

Instagram diğer sosyal paylaşım sitelerinden farklı olarak her kullanıcıya hitap eden uygun büyüklükte reklam uygulamasını kullanarak reklam anlayışını ortaya sunmuştur. Sizde eğer reklam vermek istiyorsanız firmanızın büyüklüğünü esas alarak reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Ama dikkatli olmanız gereken bazı hususlar var.

Instagramın bu özelliği yeni devreye girdiği için her bölgede aktif değildir. Bu sebeple reklam hizmetinin açılıp açılmadığına bakınız. Reklam verdiğiniz zaman verdiğiniz reklam kullanıcıların paylaşımları arasında sponsorlu reklam olarak göndericilere sunulur. Verdiğiniz reklamlar dikey ve ya yatay formatta olabilir. Bu reklamları isteyen herkes verebilmektedir. Reklamlarınızı yayınlanması için yeterli olacak tek şey reklam ücretini ödemeniz olacaktır.

Peki ya instagramda hesabımızın olup veya olmaması reklam vermenizi engelleyecek mi sorusunu sorabilirsiniz. Instagramda hesabınızın olmaması size engel olacak bir durum değildir. Ancak hesabınızın olması size olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Sponsorlu reklam vermek için neler yapmalıyız

Eğer reklam vermek istiyorsanız öncelikle şartları iyice okumalı ve gözden geçirmelisiniz. Bunun için google da kısa bir araştırma yeterli olacaktır. Bu şartlara bakmak sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Şartlarda da bahsettiği gibi ilk olarak power editör olmanız gerekmektedir. Power editör olduktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.

  • Power editör panelinde sayfanın üst tarafında “Reklamları Yönet” seçeneğini tıklayınız.
  • Sol alt kısımda yer alan ekrana şeklindeki simgeye tıklayarak “Reklam Oluştur” komutunu verirsiniz.
  • Bu alana girdikten sonra diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kampanyanızı seçebilir veya yeni bir kampanya oluşturabilirsiniz. Ayrıca amacınız Instagrama reklam vermek olmalı. Ayrıca reklamınızın gösterilmesi için Instagram reklam alanını seçmelisiniz.
  • Bu işlemlerin ardından reklamınıza ad veriniz ve ‘Oluştur’ seçeneğine tıklayınız.
  • Bu işlemin ardından tüm bilgilerinizi girmelisiniz.
  • İşlemleriniz tamamlandıktan sonra “Değişiklikleri Yükle” diyerek sponsorlu reklamlarınızı verebilirsiniz.
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’ın En Güzel Özellikleri

Eğer reklam vermek istiyorsanız bu adımları uygulayabilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Sosyal Medya da Satış Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir