Instagramda Takip Etmeyenleri Bulma

Kimler sizi takip etmiş bunu bildirim sayesinde görebiliyorsunuz ancak kimlerin takipten çıktığını görmek için tek tek bakmanız gerekiyor bu oldukça zahmetli. En azından haberdar olmak mümkün kim sizi takip etmiş bunu zaten bildirim ile biliyorsunuz ama kim takipten çıkmış işte bunu öğrenmek de mümkün . Ama ilk önce gelin biraz instagram’dan sizlere bahsedelim .

Bu uygulama android ve ios işletim sistemli cihazlarda kullanılmakla beraber fotoğraflarınıza isteğiniz efekti verebilip kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz. Facebook ve Twitter’a benzer olarak paylaştığınız fotoğraflara beğeni ve yorum yapılabilmektedir. Sisteme giriş yapmak için diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz ya da bir e-posta adresinizle yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Günümüzde baktığımız zaman instagramda bir yarış hali mevcut. Bu yarışın nedeni takipçi sayısını arttırmaktır. Takipçi sayınızın düştüğünü görmek sizi bir hayli hayal kırıklığına uğratabilir. Sizi takip etmeyi bırakan kişilerin kim olduğunu bilmiyorsanız onları bulmanız bir hayli zorlaşabilir. Bildiğiniz gibi Twitter’da bir kişinin profiline girdiğinizde sizi takip ettiği takdirde ‘Sizi takip ediyor’ şeklinde bir yazı görürsünüz. Ancak Instagram’da buna benzer bi ifade yoktur. Instagram’da sizi kimin takip ettiğini öğrenmek için birkaç yol vardır. Bu yollar birkaç tık ötemizde.

Bir Takipçi Sitesi Seçin

İnternet üzerinde takip etmeyenleri bulmak için birçok site mevcuttur. Bu sitelerin amaçları aynıdır. Takip ettiğiniz kişiler bir veri tabanına yükleniyor, sonrasında ise bu siteler yeni listeleriniz ve eski listelerinizi karşılaştırıyor. Eğer takipten çıkan bir kişi varsa bunu size gösteriyor. Bu maksatla kullanılacak çok miktarda Türkçe kaynaklı ve yabancı kaynaklı siteler mevcuttur.

Üyelik Yapma

Takip etmeyen kullanıcıları bulmak için bu sitelere Instagram profilinizle giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğiniz takdirde sizden Instagram hesabınıza giriş izni istenecektir. Burada onay vererek işleminize devam edebilirsiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’da Ürünlerin Fiyatını Yazmanın Artıları ve Eksileri

Takip Etmeyenler Kimler Seçeneği

Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra, takip etmeyi bırakan kullanıcıları öğrenmek için takip etmeyi bırakan kullanıcıları gösteren seçeneği tıklayıp öğrenebilirsiniz. Eğer hesabınız yeni ise karşınıza boş bir liste çıkacaktır.

Sizi takip etmeyenleri bulabilme imkânı sağlayan pek çok mobil uygulamada mevcuttur. InstaFollow uygulaması gibi uygulamaları indirerek buradan takip etmeyenleri bulabilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir