İnstagram’da Takipçilerin İlgisini Nasıl Çekeriz?

Günümüzde sosyal medya hayatımızda çok ciddi yer kaplamaya başladı gündelik hayatımızın büyük bir bölümünü bu sosyal medyalarda takipçilerimiz ile paylaşıyoruz hatta bu öyle dereceye geldi ki ne kadar takipçi sayısına olursan o kadar saygınlık kazanıyorsun diyebiliriz.

Bu sosyal medyaların başına günümüzde İNSTAGRAM çekmekte bu mecrada anlık hikaye paylaşımı ve profilimizde anlarımızı paylaşarak takipçilerimize sunabiliriz peki bu INSTAGRAM ‘da nasıl daha çok takipçiye ulaşıp onların ilgisini daha çok nasıl çekeriz?

İlk olarak kendi hoşlandığımız kategoriye yönelmeliyiz bu sayede başarı adım adım gelecektir.Hitap ettiğimiz kitleyi belirledikten sonra kendimize güzel bir kamerası bulunan akıllı telefon almamız gerekiyor çünkü takipçilerimiz piksel piksel görüntülülerden hoşlanmayacaktır.

Kategoriyi belirledik güzel kameraya sahip bir akıllı telefonu aldık sıradaki adım merak uyandırmak insanlar sizin bir sonraki paylaşımınızı merak etmeli bu yüzden her zaman özgün içerikler üretmeye çalışın ve buna devam edin.

Takipçiler birkaç günde yükselemeyecektir, buda sizin motivasyonunuzu bozacaktır ama asla pes etmeyin inanın kazanan siz olacaksınız.Kaliteli içeriğin alıcısı her zaman vardır sadece biraz zamana ihtiyacınız var tabii size sihirli parmağıyla dokunacak bir fenomen tanıdığınız yoksa . . )

Birde ne kadar kaliteli ve özgün içerik ürettiğinizi düşünseniz de takipçileriniz olumlu ve olumsuz eleştirilerini mutlaka gözden geçirmelisiniz sizin fark etmediğiniz ancak takipçileriniz tarafından fark edilen bir eksiği düzeltmeniz sizin daha hızlı büyümenize ve daha takipçilerinizin daha çok ilgisini çekmenizde büyük rol oynayacaktır.

İçeriklerinizi ürettiniz takipçileriniz tarafından kaliteli bulundu ve instagram profiliniz büyüdü minik çaplı bir fenomen haline geldiniz şimdiden garantisini verebiliriz ki ‘’ butik,ayakkabı,parfüm ‘’ gibi  satış yapan firmalardan reklam teklifi alacaksınız kabul etmenizde sakınca yoktur ama takipçilerinizi boğacak kadar fazla reklam paylaşımı yapmak onları kaybetmeye ve profilinizi en hızlı yoldan kirletmeye yol açacaktır. Emeğinizin karşılığını elbet bu yollar ile maddi açıdan kazanmak isteyebilirsiniz ama dediğimiz gibi sık reklam paylaşımı takipçi kaybına yol açacaktır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Repost Nasıl Yapılır

Unutmayın bu dünyaya bir kez geliyorsunuz her şeyi paylaşmak için asla anı kaçırmayın. . .

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram'da Takip Ettiklerinin Neler Yaptığını Görmek hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir