Instagram’da Ürünlerin Fiyatını Yazmanın Artıları ve Eksileri

En yaygın olarak kullanılan içerik paylaşım ağlarından birisi olan Instagram, son hızla büyümeye devam etmektedir.Bu platformda anlık video ve fotoğraf paylaşımının yanı sıra aklını kullanan bazı insanlar bu işi bir Pazar olarak görüp para kazanmayı amaçlamıştır. Sosyal medyanın bu kadar geniş kitleye yayılmasını fırsat bilen girişimci arkadaşlar veya büyük markalar bu Instagram platformu üzerinden reklam verip ürün satmaktadır.Tabii her şeyde olduğu gibi bunda da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bunlardan en önemlisi Instagram üzerinden satış yaptığımız ürünlerin üzerine fiyat yazmaktır.Bu hareket dezavantajları olduğu kadar avantajları da bulunmaktadır. Ürünün üzerinde fiyat yazmanın başlıca dezavantaj ve avantajları şunlardır; Markalar için paylaşımlar oldukça önemlidir en ufak hatada müşteri kaybına ve marka isminin karalanmasına kadar yol açabilir.Ama bu ilgi çekici ve doğru adımlar ile uygulandığında bu dezavantajı kendi adınıza avantaja çevirebilirsiniz.

Müşteri kitlesiyle değişmekte olan bazı unsurlar vardır bazı müşteriler direk fiyat odaklı alışveriş yaptığı için ilk görmek isteyeceği şey haliyle fiyat etiketi olacaktır.Hatta satacağınız bir ürünü fiyat etiketi koymadığınız için ve müşterinin fiyatını sormaya çekindiği veya fiyat sormaya cevap beklemeye üşendiği için satamayabilirisiniz.Bu yüzden ürünleriniz üzerine fiyat etiketi koyarak müşterilerinizi bilgilendirebilir ve onları satışa yönlendirebilirsiniz. Daha kısa sürede satın almaya karar verip harekete geçmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Dezavantajlarından devam edecek olursak, satmış olduğunuz ürünün etiket fiyatı ortalamanın üzerinde yani pahalı ise ve sizde indirim yapma konusuna olumlu yaklaşmıyorsanız ürünün üzerinde direk paylaştığınız fiyat diğer uygun ürünler gibi dikkat çekmeyecektir ‘’ vaaov ‘’ dedirtse bile bununla kalacak ve satışları oldukça düşecektir. Bu yüzden müşteriyi korkutmadan ilk olarak ürünün kalitesini ve kişinin bu ürüne olan ihtiyacını göz önünde bulundurmasını sağlayarak daha sonra Instagram üzerinden  Direkt Message aracılığı ile satışı gerçekleştirebilir ve ilk bakışta müşteri kaybını bu sayede engellemiş olabilirsiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’da Şikayet Etmek Çok Kolay

Bu maddelerde sizlere Instagram üzerinden ürün satışı yaparken fiyat etiketini barındırmanın olumlu ve olumsuz etkilerini paylaştık sizin için hangi taraf ağır basıyor ise onu seçmeli ve uygulamalısınız.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram’da Şikayet Etmek Çok Kolay hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir