Instagram’ın En Güzel Özellikleri

Günümüzde büyük kullanıcı kitlesiyle, hemen herkes tarafından bilinen sosyal paylaşım platformu Instagram uzun bir süre daha bu kitleyi korumayı başaracak gibi. Temel mantığ görsel paylaşımlar yapmak olan bu platformda daha güzel ve eğlenceli paylaşımlar yapmanız adına bir çok özellik bulunmakta. Oldukça büyük bir kitle tarafından kullanılan Instagram’da tabi ki her kullanıcı bu özellikler hakkında yeterli bilgiye sahip olamayabiliyor. Keyifli paylaşımlar yapmanızı sağlayan Instagram’ın en güzel özellikleri neler? Daha güzel paylaşımlar yapmamızı ve Instagram kullanıcılarının daha çok eğlenmesini sağlayan bu özellikleri inceleyelim.

  • Özel Mesaj ÖzelliğiInstagram Özellikleri

Instagram üzerinden yapılan paylaşımlar hesabınız açıksa herkes tarafından görülebilirken, gizli hesaplarda arkadaşlar tarafından görülebilmekte. Peki ikili mesajlaşma için bir yol yok mu? Instagram’ın en güzel özellikleri dendiğinde, Instagram üzerinde dilenirse kişisel mesajlaşma kurulabilmesi için eklenmiş olan “Diret Mesaj” özelliğini de eklemek gerekir. Uygulamada sağ üst köşeden ulaşabileceğiniz direk mesaj kutunuzdan dilediğiniz kişiye sadece o kişinin görebileceği mesajlar atmanız mümkün.

  • Gönderileri Arkadaşlarınıza Özel Olarak Gönderme

Instagram üzerinde dolaşırken karşınıza bir gönderi çıktı ve bunu bir arkadaşınızla paylaşmak istiyorsunuz. Gönderinin screenshotını alıp arkadaşınıza göndermeyi düşünebilirsiniz. Tabi Instagram’ın en güzel özellikleri arasında giren bu özellikle ile bu yolu kullanmanıza gerek kalmayacak. Gördüğünüz gönderinin beğen ve yorum yap seçeneklerinin hemen yanındaki gönder seçeneği ile istediğiniz arkadaşınıza bu gönderiyi kolaylıkla özel olarak gönderebilirsiniz.

  • Beğendiğiniz Tüm Fotoğrafları Görme

geçen zaman içerisinde beğendiğiniz gönderilerin üzerinden zaman geçmesiyle bu gönderileri duvarınızda tekrar bulmanız da güçleşir. Bazen imkansız bir hal bile alabilir. Instagram’ın en güzel özellikleri arasına giren bir diğer özelliği işte tam olarak bu. Beğendiğiniz tüm fotoğraflara çok kolay bir şekilde ulaşım büyük çabalar harcamadan hepsini istediğiniz zaman görebilirsiniz. Peki nasıl? Oldukça kolay. Sırasıyla Instagram profilinizden ayarlar sekmesine geçerek beğendiğin gönderiler seçeneğine tıklayarak zaman içerisinde beğendiğin tüm gönderilere ulaşabilirsiniz.

  • Arkadaşlarınızın Beğendiği Gönderileri Görme

Kendi beğendiğimiz gönderilere nasıl ulaşılır öğrendik. Peki arkadaşlarımızın hangi gönderileri beğendiğini de görebilir miyiz? Böyle bir özellik mevcut mu? Merak ediyorsanız sorunuzun cevabı “Evet” kullanıcılarına oldukça fazla seçenek ve imkan sunan Instagram’ın en güzel özellikleri dendiğinde de eklemeden edemeyeceğimiz bu özellik ile arkadaşlarınızın hangi gönderileri beğendiğini görebilirsiniz. Birçok kişi tarafından belki de fark edilmemiş bu özelliğe uygulamadaki hareketler kısmından ulaşabilirsiniz. Bu hareketler kısmında takip edilen kısmına girmeniz yeterli. Şimdi arkadaşlarınızın hangi gönderileri beğendiğini kolaylıkla görebilirsiniz.

  • Başka İnsanlar Tarafından Etiketlendiğiniz Fotoğrafları Gizleme

Instagram’da fotoğraf yüklerken her kullanıcı seçici ve titiz davranır. Kendi hesabında kendine ait kötü bir fotoğrafının bulunmamasını ister. Fakat bazen bazı arkadaşlarınızın gönderilerinde istemediğiniz fotoğraflarınız mevcut olabilmekte. Sizi istemediğiniz bir gönderide etiketleyen arkadaşınıza gönderiyi kaldırmasını söylemek yerine size sunulan bir özellik ile bu gönderiyi gizlemeniz mükemmel olurdu değil mi? Instagram’ın en güzel özellikleri dendiğinde belki de en güzel özelliği diyebileceğimiz bu özellik sayesinde görülmesini istemediğiniz etiketlendiğiniz fotoğrafları gizlemeniz mümkün. Olduğun fotoğraflar kısmına girdikten sonra profilinde gizle seçeneğin işaretlemeniz ile istemediğiniz etiketli olduğunuz fotoğraflar profilinizde gizlenmiş olacaktır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  5xx Server Error Hatası Nedir?

Büyük kullanıcı kitlesiyle sevilerek kullanılan Instagram barındırdığı çeşitli birçok özellikle kullanıcılarına daha keyifli ve eğlenceli bir kullanım olanağı sunuyor. Kullanıcılarına sunduğu kolaylık ve avantajlarla Instagram’ın en güzel özellikleri nelermiş inceledik.

 

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Facebook Mavi Tik Alınabilir Mi? hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir