Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkabiliriz?

Kullanıcıların fotoğraf ve video gibi gönderilerini paylaştığı sosyal medya platformu olan Instagram ile ilgili sizlere bazı özelliklerden bahsedeceğiz.

Sizlere Instagram keşfet alanından bahsedeceğiz. Instagram keşfet alanı Dünya’nın her yerinden kullanıcı fotoğraf ve videolarını görebildiğimiz bir alandır. Instagramkeşfete fotoğraf girmesi demek; çok fazla kullanıcının fotoğraflarını görmek demektir. Bu demek oluyor ki fotoğraflarımızı ve videolarımızı çok fazla kişinin görmesi demek doğru orantılı olarak çok fazla beğeni almak demek ve takipçi sayınızda artış demektir.

Instagram keşfet alanı neye göre çıkmaktadır? Instagram keşfet alanı oluşturulurken aslında siz şekillendirirsiniz. Bu demek oluyor ki keşfet sayfasında görülen gönderiler her kullanıcıda farklıdır.

Keşfet sayfasında gördüğümüz gönderiler; bizim takip ettiğimiz profiller, paylaştığımız fotoğraflar, kullandığımız hashtagler, beğendiğimiz gönderiler ve yorum yaptığımız gönderilere göre oluşur. Instagram bizlere beğendiğimiz ve takip ettiğimiz şeyleri aslında bizlere sunar. Bu alanda gönderilerimizin çıkması için yapmamız gereken bazı şeyler vardır.

Bahsettiğimiz gibi keşfet alanının bir algoritması vardır. Paylaşılan bu gönderiler bu algoritma dahilinde keşfet sayfasına girer. Peki bizde keşfet sayfasında çıkmak istiyorsak neler yapmalıyız?

Kaliteli İçerikler Üretmeliyiz

Keşfet sayfasına girmek istiyorsak öncelikli hedefimiz kaliteli içerik olmalıdır. Kaliteli içerikten kastımız; gerekli düzenlemeler yapılmış, renk ışık uyumu doğru ayarlanmış, başka sayfadan kopya alınmamış içeriklerdir. Sizde kaliteli içerikler üretirseniz keşfet alanına düşebilirsiniz. Gönderilerimizi buna göre daha profesyonelce hazırlamılıyız.

Doğru Hashtag Kullanımı

Sizde daha fazla takipçi ve beğeni kazanmak için hashtagler kullanırsınız. Bu sayı 30 olarak sınırlandırılmıştır. Keşfet alanına girmek için gönderilerimize uygun hashtagler kullanmalıyız. Hashtagler gönderilerimizin birer künyesidir. Kullandığımız hashtagler gönderilerinizin neyle alakası olduğunu gösterir. Siz de 5-10 arası gibi bir sayı ile kısıtlarsanız daha etkili olacaktır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  İşletmelere İçerik Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konum Bilgisi Kullanın

Sizde bazı kriterleri yerine getirerek keşfet sayfasına düşebilirsiniz. Bu kriterlerden biriside konum bilgisidir. Mutlaka gönderilerinizde konum bilginiz olsun. Bu tarz gönderiler daha fazla dikkat almaktadır.

Beğenilerin Keşfet Sayfası İçin Önemi

Aldığınız beğeni sayısı ile keşfet sayfasında çıkma şansınız doğru orantılıdır. Beğeni sayınız fazla ise; Instagram’da daha değerli hale gelirsiniz. Fotoğraflarınız çok beğeni alıyorsanız keşfet sayfasına çıkarsınız. Yani hesabınızın etkileşim sayısını arttırmalısınız.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan İşletmelere İçerik Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir