Profilime Bakanları Gösteren Uygulamalar

Sosyal medya diyince akla ilk milyarlara kadar uzanan kullanıcı tarafından kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram ilk çıktığı zamandan beri bugüne kadar muhteşem bir yükselişle milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı bir sosyal ağ haline gelmiştir.

Instagram ilk çıktığında sadece İOS işletim sistemine sahip yani ıPhone’u olan kullanıcılar kullanmaktaydı. Ancak günümüze baktığımız zaman Android’i olan kullanıcılarda Instagram uygulamasını telefonlarına indirebilmekte ve kullanabilmektedir.

Instagram fotoğraflarımızı ve videolarımızı yükleyebildiğimiz ve bizi takip eden insanlarla paylaşabildiğimiz bir mecradır. Bu özelliğinin yanı sıra kullanıcılar birbirleriyle bu platformda mesajlaşabilmektedir. Buna biz kısaca ‘DM’ diyebiliriz. Bu uygulama sayesinde kullanıcıları takip edebiliriz ve diğer kullanıcılarda bizleri takip edebilmektedir.

Profili gizli olmayan kullanıcıların beğendiğiniz fotoğraf ve video gibi gönderilerini istediğiniz gibi görebilirsiniz. Ayrıca bu kullanıcıları istediğiniz gibi takip edebilirsiniz. Takip etmek istediğiniz kişinin profili eğer gizli ise takip et seçeneğine basıp kullanıcının isteğine bağlı olarak takip edebilirsiniz. Eğer kabul etmezse fotoğraf ve videolarını göremezsiniz bunları sadece takipçileri görebilmektedir. İsteğinize bağlı olarak sizlerde profilinizi gizleyerek sadece istediğiniz kişilerin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer paylaştığınız bir gönderiyi güzelleştirmek istiyorsanız Instagram sizlere uygulamaya gerek duymadan filtreler sunmaktadır. Sizde gönderilerinizi güzelleştirmek ve düzenlemek istiyorsanız bu filtreleri kullanabilirsiniz. Gönderide bulunduğunuz fotoğraflarınıza hashtagler koyabilme şansınız vardır. Gönderinizde örnek olarak çektiğiniz yerin konumunu yaptığınız şeyleri hashtag olarak koyabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram kullanıcıları sizlerin nerede ve neler yaptığınızı kolayca öğrenebilir. Bu sayede takipçi sayılarınızda ve beğeni sayılarınızda bir artış söz konusu olacaktır. Hashtaglerinizi oldukça az ve öz kullanmalısınız.

Günümüzde Instagram’la birlikte ünlü ve fenomen olan bir sürü insan vardır. Bunu takipçi sayısına bağlayabiliriz. Çünkü takipçi sayıları kullanıcıları ön plana çıkarmaktadır. Bu nedenle Instagram Profilime Bakanlar Uygulaması oldukça kullanılmaktadır. Birçok Instagram kullanıcısı Instagram’da popüler olmak ve takip edilmek istemektedir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Repost Nasıl Yapılır

İnsanlar profillerine kimlerin baktığını merak etmektedir. Bu yüzden Instagram Profilime Bakanlar Uygulamasını çoğu kullanıcı aktif olarak kullanmaktadır. Ancak bu uygulama sizden şifre istemediği için kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye çalışabilir. Farkında olmaksızın tanımadığınız kullanıcıları da takip edebilirsiniz bu yüzden buna benzer uygulamaları kullanmaktan uzak durmalısınız. Bu sayede hesabınız güvende olabilir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagram'ın En Güzelleri hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir