Repost Nasıl Yapılır

Günümüzün en çok fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram bildiğimiz üzere kullanıcılarına yorum yapma ve beğenme özelliklerini bizlere sunuyor. Ancak yine bildiğimiz üzere Twitter ve Facebook kullanıcılarına başka bir kullanıcının paylaştığı etkinliği kullanıcıya tek bir tuş ile kendi profilinde tekrar paylaşma fırsatı sunuyor. Örneğin Twitter’da “retweet” özelliği ile beğendiğimiz bir paylaşımı kendi profilimizde paylaşabiliriz.

Buna benzer bir seçenek Instagram’da da olsa iyi olmaz mıydı? Instagram kullanıcılarına böyle bir özellik sunmamakta. Bunun yerine kullanıcılar ekran görüntüsü alıp diğer alanları kırparak aynı görseli paylaşıyor. Buna kısaca repost diyoruz. Peki ya beğendiğimiz paylaşımları nasıl repost edebiliriz? Yadarepost etmek için kullanılabilecek güvenli uygulamalar var mı? Bunun için sizlere ipuçları vereceğiz.

Instagramdarepost iki şekilde yapılabilir.

Ekran Görüntüsüyle Repost Yapmak

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açarak giriş yapıyoruz. Ardından akışımızın bulunduğu anasayfaya geçiş yapıyoruz.
  • Ardından repost yapmak istediğimiz gönderiyi buluyoruz. Örnek olarak bir ünlünün fotoğrafı veya beğendiğiniz bir paylaşım olabilir.
  • Repost yapacağınız görselin ekran görüntüsünü aldıktan sonra profil sayfanıza geçiyorsunuz. Ardından ortada bulunan paylaşım yapmamızı sağlayan “+” butonuna tıklıyoruz.
  • Bu işlemin ardından gönderi olarak paylaşabileceğimiz bölümler çıkmaktadır. En solda bulunan kütüphaneden seç bölümüne tıklayarak repost etmek istediğiniz görseli seçiyorsunuz. Üst bölümde resmi kaydırarak istediğiniz bölümünü seçebilirsiniz. Ayrıca filtrede uygulayabilirsiniz.
  • Fotoğrafınızı hazırladıktan sonra ileri yazısına tıklıyoruz. Bundan sonra detaylar ekleyebileceğimiz bölüm çıkıyor. Eğer isterseniz detaylar ekleyebilirsiniz.
  • Son olarak profilimize girip gönderimizi kontrol ediyoruz.

Uygulamalar Yardımıyla Repost Yapmak

Bunun için üçüncü şahıs uygulamalara ihtiyacımız olacaktır. Her repost uygulamasını kullanmamalısınız. Bu konuda güvenilir uygulamalar bulunmaktadır. Repost işlemi için üç farklı uygulama bulunmaktadır.

Bunlardan ilk olarak InstaRepost uygulamasını örnek verebiliriz. Bu uygulama ile akışınızda yer alan görselleri yeniden paylaşabilirsiniz. Paylaşımın ardından ilk kullanıcının adını da ekleyebilirsiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Profilime Bakanları Gösteren Uygulamalar

İkinci uygulamamız ise RepostforInstagram. Bu uygulama da kullanıcılara güzel bir filigran sağlamaktadır. Paylaşımı ise oldukça basittir.

Son uygulamamız ise RepostWhiz uygulaması. Bu uygulama diğer uygulamalara göre daha kapsamlıdır. Zamanlama özelliği ve takip özelliği mevcuttur.

Bu uygulamalar için Android ve İOS sürümleri mevcuttur.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Profilime Bakanları Gösteren Uygulamalar hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir