Sosyal Medya da Satış Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Markalar için çok büyük bir pazar haline gelen sunduğu reklam olanakları ve satış imkanlarıyla bu platforma bir Pazar ağı olarak kullanmamıza imkan sağlıyor.Sosyal medya üzerinden satış yaparken pazarlamacıların dikkat etmesi gereken maddelere şöyle sıralayabiliriz.

  1. İnstagram’da satış yapmak konusunda tecrübeli ve hakim olduğunuzu gösterin.

Sayısız kullanıcı birçok çeşit kategoride alışveriş yapmak için instagram sayfalarını takip ediyor.Bu yüzden bunun farkında olarak güncel ürün paylaşımı ve ürün sonrası hizmet ile müşterilerinize kalitenizi ve güveninizi hissettirmeniz gerekiyor.

  1. Pazarlama tekliflerinizi İnstagram hesabınızda resimin içinde paylaşın.

İnstagram kullanıcıları genelde fotoğraflara bakıp geçtikleri ve açıklamaya

koyduğunuz bilgi içerikli yazıları okuma zahmetinde bulunmadığından sizin onlara sunduğunuz cazibeli teklifleri veya kaliteyi gözden kaçırmış olabiliyorlar buda sizin satışınızı etkiliyor. Bu yüzden paylaştığınız görselin içinde dikkat çekmek istediğiniz ayrıntıları ve fiyatı paylaşmanız sizin için daha ilgi çekici olacaktır ve yüksek satışlar elde etmenizi sağlayacaktır.

  1. İnstagram Pazarlama uygulamalarından en az birini mutlaka edinin!

İnstagram aracılığıyla kullanabileceğiniz ürün takip ve satış uygulamaları, markalar reklamlar satışlar ve elektronik ticaret girişimlerinin önünü açıyor işlerini kolaylaştırıyor.Eğer en yaygın kullanılan ve pratik uygulamayı arıyorsanız size tavsiyemiz ; Shopier, olucaktır.Üyeler profilinizde ki shopier linkine basarak arzu ettikleri ürünleri sizinle irtibata geçmeden buna gerek kalmadan uygulama üzerinden eşyayı satın alabiliyorlar.

  1. REKLAMLAR!

İnstagram son zamanlarda kullanıcılar ve markalar için Instagram reklamlarını aktif

hale getirmeye başladı bu zamanla markalar tarafından olan ilginin de artmasıyla pazardaki pasta büyüyecek daha çok gelir elde edilebilir anlamını taşımaktadır.Bu reklamlar doğru strateji ve taktik ile kullanıldığında satışlarınızda önü alınamaz bir duruma gitmesi muhtemeldir.

  1. Takipçilerinize reel kanıtlar gösterin.

Instagram kullanıcılar tarafından hazırlanan içeriklerin sunulduğu bir platformdur. Kullanıcılar tarafından sağlanan bu içeriklerin sağladığı değer ise markaların dikkati çekmesi gereken bir konudur. Bir kullanıcının marka için pozitif düşüncelerini dile getirip bu yönde paylaşım yapması kullanıcının takipçileri açısından olumlu bir etkiye sahip olacak ve güven

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Hangi Saatlerde Paylaşım Yapmalıyız hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir