Takip Yorum ve Beğenme Limitleri Nedir?

Dünyanın en hızlı büyümekte olan sosyal medya platformu olan Instagram, Facebook tarafından satın alınmasından sonra hızlı bir yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz. Milyonlarca kullanıcısının yanı sıra ünlüler, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, sosyal medya fenomenleri Instagram’da aktif rol oynamaktadır. Instagram özellikle yeni özelliklerin gelmesiyle kullanıcıların bir hayli ilgisini çekmiştir ve bu platform hala büyümektedir.

Bu gelişmenin yanı sıra Instagram kendi içinde bazı sınırlamalar getirmiştir. Takip etme, beğenme, hashtag ve karakter kullanımı gibi sınırlamalar bunlardan birkaçıdır. Bu sınırlamaların amacı spam oluşumlarını engellemek için yapıldığını söyleyebiliriz. Peki bahsettiğimiz sınırlamalar nelerdir?

Popülaritesi gün geçtikçe artan Instagram’da çoğu zaman spam aktiviteleri olabilmektedir. Bu tarz aktivitelere takip, yorum ve beğenme limitleri gibi sınırlamalar getiren Instagram bu sayede spam aktivitesi yaratmak için oluşturulan robotların aktivitelerin önüne geçilmesi artık mümkün. Instagram fotoğraf ve videolarımızın paylaşımını yaptığınız sosyal platformdur.

Instagram hem bireysel açıdan hem de ticari açıdan büyük ilgi toplamaktadır. İnternet ortamında büyümekte olan her platforma uygulandığı gibi spam aktivite çalışmaları yükselişe geçmektedir. Bu yüzden Instagram’da belirlenmiş limitler getirmiştir. Bu limitlerin amacı anormal aktivitelere karşı yapılmış şeylerdir. Beğeni limitinin sebebi normal olanın dışına çıkılmasını engelleyebilmek içindir. Burada normal olanın dışında dediğimiz insan kapasitesinin üstünde olan aktivitelerdir.

Bu sayının üzerinde bir takip etme sayısı görürseniz spam aktivitelerini kullanmış kişiler var demektir. Eğer sizde bu sayının üzerine çıkmaya çalışırsanız size bir bildirim gelecektir. Ayrıca saatlik ya da 10 dakikalık belirli süreler gibi sınırlamalardan bahsediliyor ancak bu konuda resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Beğenme sayınızda da belirli limitlerle karşılaşabilirsiniz. Bahsettiğimiz limit saatte 350 beğeniden oluşmaktadır. Bu sınırlamayı aşarsanız hesabınızın kitlenmesi gerçekleşebilir.

Paylaşımda Sınırlama

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım?

Instagram’da belirli bir paylaşım limitiniz bulunmamaktadır. Bazı kullanıcıların sürekli silme işlemi yaparken hata alabildiklerini görmekteyiz.

Hesap oluştururken size bazı limitler uygulanabilmektedir. Kullanıcı adınız 30 karakterle oluşması lazım. Biyografi yazarken 150 karakter gönderi açıklamasında ise 2200 karakter uygulayabilirsiniz.

Gönderilerinizi gruplandırabilmek için hashtag kullanmalısınız. Her gönderide maksimum 30 hashtag kullanabilirsiniz.

 

 

 

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazımızda yer alan Instagramda Takip Etmeyenleri Bulma hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir